Płot osłonowy – drewnianym produktom ogrodowym mówimy TAK!

Zarówno przestrzeń publiczna, jak i prywatne działki, wymagają przegród, by odpowiednio uporządkować otoczenie. W domu taką funkcję spełnia ściana. A w ogrodzie lub parku? Najlepiej sprawdzają się płoty osłonowe. Drewniane ogrodzenia mają szereg zalet, które z roku na rok docenia szersze grono polskich konsumentów. Dlaczego warto postawić parkan drewniany zamiast siatki lub betonowej płyty? Śpieszymy z odpowiedzią!

Płot osłonowy, a małe ogródki w budownictwie wielorodzinnym

Pierwszym zastosowaniem płotów osłonowych jest odgrodzenie się od sąsiada. Chodzi o to, aby zyskać nieco intymności, ale niekoniecznie budować masywną fortyfikację i przekopywać pół osiedla. Płoty osłonowe sprawdzą się idealnie jako subtelne oddzielenie niewielkich, parterowych ogródków od ulicy oraz sąsiadów. Ich wysokość nie przekracza 2 metrów, a same przęsła zwykle są częściowo transparentne – gwarantuje to albo ułożenie sztachet w odpowiedniej odległości od siebie, albo dodatkowy element w postaci kratki ogrodowej.

Płoty osłonowe możemy zrobić samemu, nie wymagany jest do tego ciężki sprzęt. Gotowe przęsła montuje się na kotwach, zakopywanych w ziemię na odpowiedniej głębokości i łączy ze sobą kształtownikami ze stali nierdzewnej. Dla małego, parterowego ogródka przy bloku wielorodzinnym wystarczy od 4 do 6 przęseł. Czas montażu? Parkan drewniany postawimy w jedno popołudnie, jeśli tylko znajdzie się para rąk do pomocy. Dodatkowe zalety? Drewniany płot ogrodowy zwykle do wszystkiego pasuje, nie gryzie się ani z nowoczesny designem, ani z klasycznymi elementami. Sąsiedzi nie powinni narzekać!

Zobacz również propozycje drewnianych płotów osłonowych:
www.produktyogrodowe.pl/14-drewniane-ploty-panele-oslonowe-ogrodowe

Panele drewniane do ogrodu – solidne ogrodzenie z naturalnego materiału

Mimo, że drewno pod względem wytrzymałości ustępuje żelbetonowym lub stalowym konstrukcjom, to jednak doskonale sprawdza się jako materiał dla typowego ogrodzenia domu jednorodzinnego. Płoty osłonowe wykonane z rodzimych gatunków drewna i odpowiednio zaimpregnowane, potrafią służyć długie lata, opierając się wiatrom i dając odpowiednie poczucie bezpieczeństwa domownikom. Ich wielką zaletą jest także to, że naturalny kolor drewna sosnowego czy świerkowego zawsze dobrze komponuje się z zielenią w ogrodzie, np. tujami, drzewami czy innymi, drewnianymi elementami małej architektury, jak ławki, altany ogrodowe, drewniane meble ogrodowe itp.

Zaletą, którą trudno dzisiaj przecenić, jest fakt, że płoty osłonowe wykonane są z materiału biodegradowalnego. W dobie poważnego kryzysu ekologicznego i prognoz, że w najbliższych dziesięcioleciach na świecie zwyczajnie zabraknie miejsca na kolejne odpady, warto stosować takie rozwiązania, które są bliskie naturze, a przynajmniej nie działają na nią degradująco. Parkan drewniany to świetny przykład eko-zakupów. Produkty krajowy, ulegający biodegradacji, trwały i wieloletni, nadający się do naprawy i ponownego wykorzystania – czegóż chcieć więcej?

Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *