Biuro matrymonialne – kiedy warto do niego iść?

W czasach Tindera, Badoo, Sympatii i innych nowoczesnych aplikacji randkowych biura matrymonialne mogą wydawać się nieco staroświeckim sposobem na poszukiwania swojej drugiej połówki oraz potencjalnego życiowego partnera. Historie wielu par, które poznały się za ich pośrednictwem, pokazują jednak, że ta tradycyjna metoda bardzo często daje o wiele lepsze efekty niż wirtualne poszukiwania. Kiedy warto odwiedzić biuro matrymonialne? Czy daje ono większą szansę na stworzenie związku niż poznawanie płci przeciwnej w sieci czy flirtowanie za pomocą Tik Toka?

Jak obecnie działają biura matrymonialne?

Na polskim rynku działa wiele biur matrymonialnych. Na przestrzeni ostatnich lat przeszły one jednak ogromną metamorfozę i dopasowały się do zmieniającej się rzeczywistości oraz związanych z nią oczekiwań Klientów. Współczesne biuro matrymonialne to już raczej nie stereotypowy ciasny pokój upchnięty gdzieś w bramie kamienicy. Coraz częściej to nowoczesna i prężnie działająca firma, stawiająca na przytulny wystrój wnętrz i stworzenie bezpiecznej atmosfery sprzyjającej zwierzeniom. Za biurkiem pojawiają się profesjonalni konsultanci z fachową wiedzą na temat kontaktów interpersonalnych. Biura matrymonialne zatrudniają zawodowych psychologów, socjologów czy coachów, którzy pomagają Klientom szczerze opowiedzieć o sobie oraz poznać oczekiwania dotyczące potencjalnego partnera.

Opieka osobistych konsultantów

Regały zastawione ciężkimi segregatorami ze zdjęciami i formularzami Klientów oraz Klientek zostały zastąpione przez nowoczesne bazy danych, które można wygodnie przeglądać online. Oferty kobiet i mężczyzn są segregowane przez zaawansowany algorytm w grupy – na podstawie wieku, wykształcenia, reprezentowanej grupy społecznej, statusu majątkowego i rodzinnego, wyznawanych wartości, oczekiwań dotyczących stałego związku oraz innych parametrów. Dobre biuro matrymonialne dba jednak o to, aby obsługa nie była bezosobowa. Klientom przydzielani są osobiści konsultanci, którzy pomagają stworzyć szczery profil, weryfikują podane w formularzu zgłoszeniowym informacje i doradzają, z kim warto spotkać się i bliżej poznać. Takie rozwiązanie jest cenione przez wiele osób marzących o miłości, ale nie mających na co dzień czasu, aby inwestować go w znajomości, które niewiele rokują na przyszłość.

Takie podejście reprezentuje m.in. biuro matrymonialne DUET CENTRUM, które już od ponad 18 lat pomaga swoim Klientom w poszukiwaniach drugiej połówki. Firma posiada swoje oddziały w całej Polsce, a na indywidualne życzenie jej przedstawiciel może dojechać na spotkanie we wskazane miejsce. Od lat zespół biura tworzą te same osoby, które pracują z prawdziwą pasją. Wielu konsultantów posiada wykształcenie psychologiczne lub socjologiczne i staje się dla Klientów fachowymi doradcami w delikatnej sprawie związanej z poszukiwaniem życiowego partnera.

Kto najczęściej korzysta z pomocy biura matrymonialnego?

Wokół pracy biur matrymonialnych narosło wiele stereotypów. Obecnie jednak Polacy coraz bardziej świadomie podchodzą do kwestii poznania swojej drugiej połówki. Wiele osób nie chce już inwestować czasu i emocji w nawiązywanie przypadkowych kontaktów oraz rozwijanie znajomości, które tak naprawdę nic nie wniosą w ich życie. Biuro matrymonialne pomaga uniknąć rozczarowań, które bardzo często pojawiają się podczas korzystania z popularnych portali czy aplikacji randkowych. Ich oferta doskonale sprawdza się dla osób, które nie chcą poświęcać długich godzin na wirtualne znajomości. Profile pojawiające się w bazach należą do osób, które rzeczywiście chcą nawiązać relację, spotkać się i poznać, a w przyszłości planują stały związek. Dane i podane informacje są weryfikowane przez pracowników biura, co zwiększa bezpieczeństwo.

Na skorzystanie z pomocy biura matrymonialnego coraz częściej decydują się osoby, które:

• w swoim codziennym środowisku nie mogą poznać odpowiadającego im partnera (np. pracują głównie z osobami swojej płci lub będącymi w związkach małżeńskich),

• mają wysoki status społeczny i poszukują osoby, która będzie należeć do ich grupy,

• mają wypełniony kalendarz po brzegi, udało się im osiągnąć sukces zawodowy, ale zaniedbały grunt prywatny,

• nie zależy im na wirtualnych znajomościach nawiązywanych np. w aplikacjach randkowych czy w Social Mediach,

• obawiają się oszustów poznanych w Internecie,

• nie chcą ryzykować spotykając się z przypadkowymi osobami,

• poszukują partnera, który wyznaje podobne do nich wartości życiowe, ma zbliżony światopogląd oraz wizję wspólnej przyszłości,

• uświadamiają sobie, że znalazły się w momencie, w którym chciałyby ustabilizować swoją sytuację prywatną i założyć rodzinę.

Wizyta w biurze matrymonialnym często jest pierwszym krokiem do zmian w swoim życiu. Profesjonalni i doświadczeni konsultanci oczywiście nie są w stanie każdemu zagwarantować, że pozna swoją drugą połówkę i zbuduje z nią wartościowy związek. Wiele zależy bowiem od indywidualnej sytuacji oraz oczekiwań. Często pomagają oni jednak Klientom uświadomić sobie, czego tak naprawdę oczekują od idealnego partnera, na jakie kompromisy w związku są w stanie iść oraz, jak wyobrażają sobie wspólną przyszłość z drugą osobą. To zaś pomaga w budowaniu relacji opartej na uczciwości i szczerości.

Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *