Najważniejsze elementy składowe stroju motocyklisty

Będąc kierowcą motocykla, narażamy się na wiele groźnych dla życia i zdrowia urazów. Nawet przy stosunkowo niewielkiej prędkości rozwijanej takim pojazdem motocyklista może bardzo ucierpieć podczas wypadku. Dlatego należy podjąć odpowiednie kroki dla zminimalizowania tego ryzyka. Jednym z nich będzie zakup odpowiedniej odzieży motocyklowej ochronnej. Jakiej?

Kask najważniejszy

Jazda bez kasku na motorze czy skuterze jest bezprawna. Jeśli kierowca się na to decyduje, to naraża się nie tylko na mandat, ale i na urazy, które mogą okazać się śmiertelne. Dlatego kask jest kluczowym elementem ochrony biernej głowy. To najbardziej newralgiczny element organizmu człowieka, gdzie pod ochronnymi kośćmi czaszki znajduje się mózg. Warto przeznaczyć nawet dużą kwotę na zakup najlepszego kasku, który przy wypadku ochroni głowę motocyklisty przed urazem.

Jak radzi ekspert z Honda Plaza (https://www.hondaplaza.pl/), dystrybuujący m.in. skutery Honda, nie warto kupować używanego kasku, ponieważ nigdy tak naprawdę nie wiemy, co działo się z nim wcześniej i czy nie brał już udziału w wypadku.

Pozostałe elementy niezbędnej odzieży motocyklowej

Najlepiej, aby motocyklista jeździł w specjalnej kurtce i spodniach, które mają takie ważne elementy na swoim wyposażeniu jak membrana czy ocieplenia. Dokupić trzeba do nich protektor na plecy, ponieważ najczęściej większość kurtek zamiast niego ma zwykłą piankę. Protektor zapewni poślizg przy ewentualnym upadku na asfalt i zamortyzuje uderzenie o ziemię.

Na motor czy skuter trzeba też mieć odpowiednie buty – nie adidasy czy pantofle, ale z wysoką cholewką chroniącą przed urazami. One również, podobnie jak rękawice na motor, powinny mieć protektory. Dzięki nim stopa czy ręka będą odpowiednio chronione.

Dopasowana, wygodna odzież motocyklowa, kupiona np. w Warszawie w jednym z branżowych sklepów, będzie sprzyjała bezpiecznej i komfortowej jeździe na jednośladzie. Do podstawy, za jaką należy uznać kurtkę i spodnie wraz z butami i rękawicami, warto dokupić jeszcze bieliznę termoaktywną.

https://www.hondaplaza.pl/pl/motocykle.html

Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *