Czy masaż na powiększenie biustu wystarczy? Jak wspomóc masaż biustu?

Masaż piersi przynosi same korzyści każdej kobiecie. Przede wszystkim regularny masaż biustu pozwala na badanie piersi i wykrycie wszelkich zmian w ich początkowej fazie. Dodatkową zaletą jest uczucie odprężenia i dbanie o jędrność piersi.

Jak zbudowane są kobiece piersi?

Na kobiecy biust składa się kilka wyspecjalizowanych warstw takich jak:

 • tkanka tłuszczowa,
 • tkanka łączna,
 • gruczoły mlekowe,
 • mięśnie.

Jednakże pracę za odpowiednie utrzymanie piersi wykonuje głównie skóra. Jednakże tak delikatna skóra piersi jest narażona na takie czynniki jak rozciąganie, urazy mechaniczne czy procesy starzenia się. Według badań skóra wytrzyma rozciąganie na około 30% i tylko przy takim obciążeniu wróci do swojej pierwotnej formy.

Większe obciążenie sprawia, że skóra nie regeneruje się, a piersi stają się obwisłe. Z tego powodu tak istotna jest pielęgnacja skóry dekoltu i piersi. Z uwagi na wiek piersi zaczynają wiotczeć już po 40. roku życia. Z tego powodu warto dbać o biust przez cały czas, aby nic nie pogorszyło jego jędrności.

Jak wykonać masaż biustu?

Masaż biustu może przynieść korzyści, gdy jest odpowiednio wykonywany. z tego powodu warto zacząć od delikatnego ugniatania okolic biustu jak barki ramion i nasada piersi. Następnym krokiem powinno być głaskanie dekoltu i przechodzenie w okolice mostku. Pierś należy masować poprzez delikatne głaskanie (przy użyciu czterech palców) począwszy od brodawki. Masaż piersi powinien być wykonywany z wyczuciem, ale w sposób płynny. Chcąc bardziej ujędrnić piersi warto chwycić pierś obiema dłońmi i lekko skręcać. Taki masaż ujędrniający biustu sprawi, że pierś będzie ujędrniona i pozostanie na miejscu.
Warto podkreślić, że masaże na powiększenie biustu wspomagają naturalny wzrost biustu, ale także dbają o jego elastyczność. Regularny masaż na powiększenie biustu zadba o atrakcyjny wygląd piersi. Oczywiście o pomoc w wykonaniu masażu można poprosić partnera.

Zasady wykonywania masażu piersi

Przede wszystkim masaż ujędrniający biustu nie może sprawiać bólu. Z tego powodu powinien być wykonywany delikatnie i w kierunku pach. Oczywiście użycie naturalnego kremu do piersi (jak np. krem Frashe) spotęguje efekt masażu. Dobry krem ujędrniający do biustu powinien składać się głównie z naturalnych składników, aby nie podrażniać delikatnej skóry piersi. Wśród składników kremu ujędrniającego powinny znaleźć się takie wyciągi jak:

 • wyciąg z kwiatów lawendy,
 • ekstrakt z ruszczyka kolczastego,
 • ekstrakt z pąków.
 • Są to składniki naturalne, które dbają o produkcję kolagenu, poprawiają mikrokrążenie czy wzmacniają naczynka. Masaż biustu powiększający powinien być wykonywany:
 • skórze czystej i suchej,
 • Przy użyciu niewielkiej ilości kremu,
 • za pomocą kolistych ruchów,
 • rozpoczynany od czubka piersi na boki,
 • regularnie(najlepiej każdego dnia przez 3-5 minut).

Masaż biustu efekty widoczne na pierwszy „rzut oka” przyniesie przy regularnym masowaniu. Masaż biustu poprawia krążenie w okolicy piersi, co ułatwia dostarczenie odpowiednich składników w te rejony.

Jakie efekty daje masaż biustu powiększający?

Oczywiście nawet regularnie i dokładnie wykonywany masaż piersi nie zapewni efektu takiego jak operacja wszczepienia implantów. Masaż przede wszystkim poprawia wygląd piersi sprawiając, że stają się one jędrniejsze i bardziej krągłe. Dodatkową zaletą masaży jest zniwelowanie posiadanych rozstępów w tych miejscach jak i zapewnienie aksamitnej gładkości skóry.

Dodatkowe wzmocnienie masażu piersi?

Oprócz regularnego masażu piersi można dodatkowo wzmocnić jego efekty poprzez:

 • stosowanie masażu strumieniami wody z prysznica (naprzemienny ciepły i zimny natrysk),
 • zastosowanie takich kosmetyków, jak krem ujędrniający do piersi czy np. olejek,
 • zadbanie o dietę bogatą w fitohormony,
 • stosowanie maseczek napinających.

Widoczne efekty masażu biustu powinny pojawić się po kilku tygodniach. Warto także pamiętać, że najlepsze efekty daje masaż biustu wykonywany tuż po kąpieli, kiedy skóra jest gotowa na przyjęcie składników kosmetyków. Odpowiednia pielęgnacja piersi zapewni ich jędrność w każdych okolicznościach.

Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *