Czym się kierować przy wyborze zespołu weselnego?

Nie od dzisiaj wiadomo, że muzyka potrafi nadać wspaniałą atmosferę wielu wydarzeniom. Nie inaczej jest z weselem. Można nawet powiedzieć, że wybór odpowiedniej oprawy muzycznej wesela może przesądzić o jego powodzeniu. W końcu trudno uznać weselną zabawę za udaną, gdy zespół muzyczny zawiódł gości. Para Młoda powinna ostrożnie wybrać kapelę na swoje przyjęcie, ponieważ wesela nie można powtórzyć. Tak więc czym kierować się przy wyborze zespołu weselnego?

Finanse

Jakość zespołu weselnego ściśle skorelowana jest niestety z kwestią pieniężną. To ile zapłacimy za zespół uzależnione jest od jego liczebności, różnorodności używanych instrumentów, a także czasu trwania usług kapeli. Zespół liczący większą ilość członków będzie więcej kosztował, ponieważ trzeba opłacić każdego muzyka. Oczywiście ogromny zespół nie zawsze jest wart swojej ceny, a czasami lepiej zatrudnić kwartet bądź też trio grające na podstawowych instrumentach, jak gitara, perkusja, czy pianino. Skrajności nigdy, niczemu nie służą. Dlatego warto pamiętać, że nie należy wydawać majątku na zespół weselny, ale zbytnie skąpstwo też nie jest dobrym rozwiązaniem.

Doświadczenie i repertuar zespołu

Z pewnością warto wybrać zespół weselny nie tylko z doświadczeniem w graniu na instrumentach i śpiewaniu, ale posiadający również obycie oraz znajomość branży weselnej. Dlaczego jest to takie ważne? Ponieważ rola zespołu nie polega jedynie na graniu kolejnych piosenek ze swojego repertuaru, ale również na interakcji z uczestnikami wesela, na przykład zaproszeniu Pary Młodej do pierwszego tańca, czy namawianiu gości do wzniesienia toastu. Równie ważne przy wyborze zespołu weselnego jest określenie rodzaju muzyki, przy którym uczestnicy wesela bawiliby się najlepiej. Dobrze jest, więc wybrać taką kapelę, która będzie wykonywała utwory z gatunków muzycznych, które najlepiej odpowiadają Prze Młodej, jak i gościom wesela.

Oczepiny

Jak już było wcześniej wspomniane, rola zespołu muzycznego nie ogranicza się jedynie do wykonywania wybranych przez Parę Młodą utworów, ale również na interakcji z gośćmi, w tym oczepinach. Oczepiny to nic innego, jak zabawy weselne. Dobrze dobrane oczepiny powinny być zabawne i rozśmieszyć gości na weselu, ale jednocześnie nie powinny ośmieszać nikogo. Innymi słowy nie powinny być one sztywne, ale jednocześnie zachowywać pewien poziom. Dlatego warto porozmawiać z członkami zespołu muzycznego na temat oczepin i tego jakie zabawy by oni proponowali.

Podpisanie umowy

Na koniec warto pamiętać o zawarciu pisemnej umowy z wybranym zespołem weselnym, ponieważ zapewni to poczucie bezpieczeństwa nie tylko Parze Młodej, ale również kapeli. W takiej umowie powinny być określone ważne detale i kwestie organizacyjne: czy zespół ma zagwarantowany posiłek, termin i sposób zapłaty kapeli, a także wysokość zaliczki.

Artykuł dla naszych czytelników dostarczył zespół weselny Impressed z Bielska-Białej

Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *