Delikatne ubranka dla dzieci na wiosnę i lato

Wiosna i lato to czas wymiany zawartości garderoby – zapominamy wtedy o ciepłych swetrach, grubych spodniach, kurtkach i czapkach. Dotyczy to nie tylko ubrań dorosłych, ale też i najmłodszych członków rodziny. Ubranka dla dzieci na kilka najbliższych miesięcy powinny pozwolić skórze swobodnie oddychać i wzmacniać naturalną barierę ochronną, a jednocześnie osłaniać przed silnym działaniem promieni słonecznych czy nagłym spadkiem temperatury ciała w momencie załamania pogody.

Jak znaleźć najlepsze jakościowo ubranka dla dzieci?

Odpowiednie na wiosnę i lato ubranka dla dzieci powinny być wykonane z delikatnych materiałów, które nie podrażniają wrażliwej skóry i umożliwiają dostęp powietrza. Dzięki temu ciało maluszka powoli będzie przyzwyczajać się do warunków panujących w czasie najbliższych miesięcy. Warto zatem sprawdzać, z czego wykonane są koszulki, body, piżamki czy spodenki dla maluchów. Najlepsze będą naturalne materiały (przede wszystkim wysokiej jakości bawełna) z miękkimi szwami i bez niepotrzebnych suwaków czy zatrzasków, głównie w okolicy buzi – pozwoli to uniknąć nadmiernego pocenia i dyskomfortu, który będzie uciążliwy przede wszystkim dla samego dziecka. Kolejną ważną kwestią barwniki – najlepiej unikać tych sztucznych, które w przypadku bardzo wrażliwych maluchów mogą spowodować skórne reakcje alergiczne, w tym wysypkę i zaczerwienienie.

Kilka słów o lekkich i przewiewnych ubrankach dla dzieci

Wybierając ubranka dla dzieci na ciepłe, a niekiedy nawet bardzo upalne dni musimy pamiętać, żeby dostosować garderobę do pogody i nie przegrzewać dziecka. Maluch nie potrzebuje kilku warstw ubranek, szczególnie jeśli my sami mamy na sobie jedynie przewiewne sukienki czy krótkie spodenki i luźne bluzki. Tego typu ubranka tworzone z myślą o najmłodszych nie powinny też w żaden sposób krępować ruchów dziecka – powinno ono czuć się w nich swobodnie zarówno podczas snu, wspólnego czytania bajek, jak i w czasie zabaw na powietrzu. Niektóre ubranka dla dzieci posiadają także międzynarodowe certyfikaty – mówiące rodzicom między innymi o tym, że wykorzystywany materiał jest najwyższej jakości, nie jest on barwiony silnymi szkodliwymi farbami, a najwyższe normy jakości i bezpieczeństwa spełniają także dodatki, jak choćby guziki czy suwaki.

Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *