Dodatkowy język to dodatkowe możliwości, czyli o tym czy warto uczyć się drugiego języka obcego

Nauka języka obcego jest dziś normalnością. Jeśli chcemy się dogadać, osiągnąć coś w życiu lub dostać się do dobrej pracy – wymagany jest język angielski. Jednak okazuje się, że to nie wszystko. Coraz częściej w wymaganiach pojawiają się sugestie, aby młodzi ludzie znali co najmniej jeden język obcy poza angielskim. Czy rzeczywiście jest to konieczne i czy warto uczyć się dodatkowego języka?

Stymulacja mózgu

Warto, przede wszystkim dla siebie. Nauka kolejnych struktur językowych, najlepiej pochodzących z innej grupy językowej jest niezwykle korzystna dla rozwoju mózgu. Idealnie wpływa na powstawanie synaps, co sprawia, że nasz umysł jest zdrowszy, bardziej rozwinięty, a to z kolei zaprocentuje w przyszłości, zwłaszcza na stare lata. Warto zatem pomyśleć dziś o nauce innego języka. Niezależnie od tego gdzie mieszkasz, możesz wybrać np. kurs włoskiego z Warszawy i uczęszczać na niego internetowo lub poszukać kursu w Twoim mieście i rozwijać się poprzez naukę.

Świat staje się łatwiejszy

Jednak nie tylko stymulacja połączeń nerwowych jest korzyścią, jaka płynie z nauki kolejnego języka. Dzięki temu, że poznajesz dodatkowe języki, stajesz się bardziej otwarty na świat i łatwiej podróżujesz po całym świecie. Oczywiście, angielski otwiera drzwi w wielu krajach, przynajmniej w sposób minimalny, jednak z drugiej strony w wielu miejscach na świecie, np. we Francji, ludzie nie chcą rozmawiać po angielsku i wolą rozmowę w języku ojczystym. Co z kolei sprawia, że jego znajomość może być wielkim atutem.

Niewątpliwie dużym atutem może być także znajomość języka orientalnego. Niezależnie jednak od tego z jakiej grupy językowej się on wywodzi, jest to dodatkowy plus w każdej pracy i podczas każdej rozmowy kwalifikacyjnej. Dlatego nie powinniście wahać się czy się uczyć dodatkowego języka, a jedynie nad tym jaki by tym razem może wybrać.

Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *