Etui na dokumenty – trzy modele, które pokochasz za ich minimalizm!

Cechą współczesnego gentlemana jest minimalizm i wybieranie takich elementów garderoby, które łączą w sobie elegancję i funkcjonalność. Tyczy się to przede wszystkim skórzanej galanterii, która od wielu lat jest stałym elementem wizerunku faceta z klasą.

Skórzane portfele na karty kredytowe oraz etui na dokumenty to aktualnie najlepszy przykład, jak w niewielkim przedmiocie połączyć klasyczne piękno, z cechami użytkowymi. Wybraliśmy dla was trzy modele portfeli na dokumenty w wersji slim, które współczesny gentleman chętnie nosi w swojej kieszeni. Czy wam też przypadną do gustu?

Etui na dokumenty z brązowej skóry naturalnej

Ten model ma w sobie coś wyjątkowego. Jest nieco większy, niż pozostałe etui na dokumenty w ofercie sklepu gentle-man.pl. Ma format niewielkiej książeczki, jest to portfel na dokumenty, który rozmiarami został zaprojektowany z myślą o mężczyznach, którzy lubią mieć przy sobie najważniejsze dokumenty, takie jak choćby dowód rejestracyjny pojazdu. Lewa kieszonka została rozmiarami dopasowana właśnie do tego dokumentu, podczas gdy prawą przegrodę przedzielono na dwie jasnym i mocnym szwem (ręcznie wykonanym). Dało to dwie kolejne kieszonki, etui na dokumenty po prawej stronie zmieści np. dowód osobisty lub kartę kredytową.

Połączenie brązowej skóry, jasnego szwu i subtelnego tłoczenia na przodzie daje wyrazisty efekt wizualny, rodem z dalekiego Teksasu. To propozycja dla mężczyzn, którzy nie lubią nosić przy sobie niczego zbędnego – za pomocą slim portfela na karty kredytowe zapłacimy sprawnie metodą zbliżeniową, a jego gabaryty nie będą przeszkadzać nam w chodzeniu czy prowadzeniu auta.

Fot. Etui na dokumenty od Gentle-Man.pl

Czarne etui na dokumenty typu klapka

Ten model to prawdziwa wersja slim i mini. Jego wymiary są niewiele większe niż rozmiar typowej karty płatniczej czy dowodu osobistego. Czarna skóra pasuje do wszystkiego, jest uniwersalnym atrybutem każdego mężczyzny z klasą. Portfel na karty kredytowe tego typu zbierze w sobie tylko najpotrzebniejsze elementy, nie ma miejsca między innymi na monety, wizytówki itd. Trzeba zatem z czegoś zrezygnować. Dla fanów noszenia całego dobytku w kieszeni spodni przeskok na taką „miniaturkę” może być lekkim szokiem.

Portfel na dokumenty jest leciutki i bardzo poręczny, mieści się w jednej kieszeni z telefonem i, mimo swoich drobnych rozmiarów, jest bardzo trwały i służy latami. Na rynku znajdziecie też bardzo podobne modele etui na dokumenty z ochroną RFID, czyli specjalną ultracienką wkładką chroniącą przed kradzieżami zbliżeniowymi.

Portfel na dokumenty z zamykaną kieszonką

To największy i zdecydowanie najpojemniejszy portfel na karty kredytowe z naszego zestawienia. Rozmiarami jest bardzo zbliżony do kieszonkowego kalendarza. Jego wnętrze posiada jednak wszytą dodatkową kieszonkę z guziczkiem lub napą. W jej wnętrzu można schować między innymi drobne monety lub inne niewymiarowe przedmioty, które mogą zgubić się w kieszeni.

Etui na dokumenty z zamykaną kieszonką to funkcjonalne rozwiązanie, portfele slim tego typu występują w wariantach ze skóry naturalnej, są to zatem eleganckie i bardzo stylowe wyroby, dedykowane dla mężczyzn, którzy przykładają wagę do tego, co naszą w kieszeni. Naszym zdaniem doskonale nadają się na prezent – galanteria skórzana nie wychodzi z mody!

Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *