Gokarty na pedały

Nowy hit: gokarty na pedały

Gokarty na pedały nieśmiało zaczęły wkradać się w serca Polaków. Najpierw pojawiły się w wypożyczalniach rowerowych w turystycznych miejscowościach i od razu podbiły serca dzieci. Dorośli zachęceni opiniami maluchów sami postanowili spróbować jazdy i jeden po drugim zaczęli wsiąkać w gokartowy świat. Co takiego mają w sobie gokarty na pedały, że z niepozornych zabawek stały się prawdziwym hitem na ścieżkach rowerowych?

Przyjemność z jazdy

Jazdę gokartem wiele osób porównuje do jazdy rowerem, ale udoskonalonej. Na gokarcie czujemy pęd powietrza, szybko się przemieszczamy i możemy dojechać do ciekawego miejsca, do którego nie dalibyśmy rady dojść pieszo. Jednak jadąc na rowerze na jeździe musimy się bardzo skupić. Podczas wycieczki balansujemy ciałem, na postojach podpieramy rower stawiając stopy na ziemi i cały czas wypatrujemy nawet niewielkich przeszkód na drodze. Ponadto musimy przyjąć niezbyt wygodą pozycję: siedzimy na wąskim siodełku, a na większości modeli rowerów dodatkowo opieramy ciężar ciała na nadgarstkach i pochylamy plecy. Gokart to zupełnie nowa klasa podróżowania. Ma wygodne siedzenie, na którym możemy przyjąć prawie półleżącą pozycję. Dłonie opieramy na kierownicy, lecz nie musimy jej kurczowo ściskać. Siedzisko ma komfortowe podparcie dla pleców. To, co jednak jest najistotniejsze to fakt, że gokart jest niski, ma cztery koła i nisko zawieszony środek ciężkości. To wszystko oznacza, że jest w zasadzie niewywrotny. Podczas wycieczki nie musimy więc przejmować się trudniejszym terenem, czy sporym kamieniem, na który nieopatrznie najedziemy. Wybój nie zachwieje naszą równowagą, a wycieczka nie zostanie przerwana przez bolesny upadek.

Jaki gokart wybrać?

Gdy kupujemy gokart, warto zastanowić się, kto będzie nim jeździł. Jeśli szukamy pojazdu dla małego dziecka, najlepiej wybrać model z kolekcji firmy Berg. Gokarty na pedały Berg Buddy są bardzo bezpieczne. Producent pozabezpieczał w nich wszystkie ruchome części tak, by dziecko nie mogło sobie podczas zabawy zrobić krzywdy. Gokarty Berg Buddy mają regulowane siedzisko i kierownice, mogą więc nimi jeździć zarówno maluchy trzy- jak i ośmioletnie. Berg, słynący z wysokiej jakości swoich pojazdów dostarcza też wspaniałe gokarty dla dorosłych – https://www.sportking.pl/zabawki-ogrodowe/gokarty-na-pedaly-berg/. Te z kolei są większe, mają w związku z tym przekładnię BFR, która umożliwia jazdę do tyłu i łatwiejsze manewrowanie. Wśród modeli dla dorosłych znajdują się prawdziwe perełki, stylizowane np. na terenowy samochód Jeepa, lub portowe Ferrari.

Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *