Jak wybrać najlepszy salon manicure w Gdańsku? Wiemy, jak go znaleźć!

Profesjonalna stylizacja paznokci cieszy się niesłabnącą popularnością od wielu lat. Na rynku pojawia się coraz więcej salonów oferujących zabiegi manicure, stylizacji paznokci czy też pedicure. Tylko jak wybrać ten najlepszy? Odpowiedź nie jest trudna, wystarczy kierować się kilkoma zasadami, aby mieć pewność, że będziemy w profesjonalnych rękach.

Co wyróżnia dobry gabinet?

Dobry gabinet powinien się przede wszystkim wyróżniać nieskazitelną higieną i czystością, ponieważ jest to jeden z ważniejszych aspektów dotyczących naszego zdrowia i bezpieczeństwa. Bardzo ważne jest zwrócenie uwagi na stanowisko pracy manikiurzystki, czy wszelkie narzędzia niezbędne do wykonania zabiegu (cążki, frezy kopytka) zostały w należyty sposób wysterylizowane. Powinny one znajdować się w szczelnie zamkniętej torebce z datą wykonania sterylizacji i otwarte przy nas tuż przed wykonaniem pielęgnacji paznokci.

Ponadto ważne jest, aby do wykonania usługi zostały użyte wyłącznie jednorazowe akcesoria takie jak pilniczki, patyczki, oczywiste jest również, by stylistka paznokci zdezynfekowała nasze dłonie odpowiednim środkiem na samym początku wizyty.

Kolejnym ważnym kryterium przy wyborze salonu będzie na pewno doświadczenie i umiejętności stylistki.

Profesjonalna stylistka to taka, która ukończyła odpowiednie szkolenie ze stylizacji paznokci potwierdzone certyfikatem. Jest to bardzo ważne, ponieważ na takich kursach Panie uzyskują istotną wiedzę na temat budowy paznokcia, chorób czy też przeciwwskazań do wykonania zabiegu.

Dobra stylistka to również osoba, która będzie podążała za najnowszymi trendami, będzie brała udział w szkoleniach doskonalących, kursach ze zdobień. A takie certyfikaty czy dyplomy na pewno znajdą honorowe miejsce w salonie, tak by każda z nas miała pewność, że znajduje się w dobrych rękach.

Kolejnym wyznacznikiem dobrego salonu będą na pewno wysokiej jakości produkty, powszechnie dostępne marki czy też marki ,,no name” powinny wzbudzić naszą czujność. Mamy prawo zapytać stylistki o dany produkt, czy jest hipoalergiczny, jak długo dana marka istnieje na rynku, skąd pochodzi. Doświadczony pracownik nie będzie miał z tym najmniejszego problemu.

Poszukaj w Internecie

Jeżeli jednak wyboru dokonujemy przez Internet, naszym pierwszym kryterium będzie, jakość wykonanych stylizacji, ocenimy je zazwyczaj po zdjęciach dodanych do galerii na stronach salonu. W odnalezieniu stron na pewno pomocna okaże się wyszukiwarka https://www.moment.pl/paznokcie/manicure/gdansk.

Zwróćmy wówczas uwagę na dbałość o szczegóły, czy paznokieć nie jest za gruby, czy kolor jest równo nałożony, czy paznokcie są równo opiłowane i mają jednakową długość oraz najważniejsze, czy skórki okalające paznokcie nie są poranione. Jeżeli wszystkie te warunki zostały spełnione, to profesjonalną stylizacją będziemy cieszyć się wiele dni.

A jeżeli mamy już piękne i zadbane paznokcie warto pomyśleć również o ciele, większość gabinetów manicure posiada również w swojej ofercie zabiegi modelowania sylwetki. Skoro już mamy sprawdzony i zaprzyjaźniony gabinet warto skorzystać z całego wachlarza usług tam proponowanych.

Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *