Jak zmniejszyć wysokość rachunków? Skąd wziąć dodatkowe pieniądze?

W życiu przychodzą takie momenty, kiedy posiadanie dodatkowej wolnej gotówki staje się niezbędne. Niestety, ale większość z nas zazwyczaj nie ma odłożonych oszczędności, co stwarza dodatkowe problemy. Jak temu zaradzić?

W Polsce wynagrodzenie za pracę jest jeszcze na tyle niskie, że pracownikom ciężko jest cokolwiek odłożyć z wypłaty. To bardzo niedobrze wróży na przyszłość, ponieważ w życiu każdego dorosłego człowieka niejednokrotnie pojawiają się takie sytuacje, które wymagają dodatkowych środków. W przypadku rodziców posiadających dzieci, mogą one występować nawet w każdym miesiącu.

Skąd wziąć dodatkowe pieniądze, gdy zajdzie taka potrzeba?

Najlepszym rozwiązaniem jest oszczędzanie. Przede wszystkim należy rozeznać się w comiesięcznych wydatkach, przeanalizować przychody i obiektywnie zaplanować budżet. Warto także pamiętać, że na wielu wydatkach można oszczędzić. Bardzo prosto się to robi np. na rachunkach. Możemy np. zrezygnować z telefonu na abonament na rzecz telefonu na kartę, jeśli nie wykorzystujemy wszystkich przysługujących nam minut i jesteśmy w stanie ograniczać się w tej materii. Dobrym pomysłem jest także zmiana umowy na telewizję czy Internet – na taką, która będzie korzystniejsza cenowo.

Ciekawy sposób na oszczędności, jeśli nie potrafimy odkładać pieniędzy

Jak pokazują badania statystyczne, Polacy bardzo często mają możliwość odłożenia części wynagrodzenia z comiesięcznej wypłaty, ale nie robią tego, bo nie mogą się zmobilizować. Mów się, że każdy z nas jest w stanie odłożyć 10% przychodów. Dlatego dla wielu osób dobrym rozwiązaniem na uzbieranie oszczędności będzie kredyt. Jakbyśmy mieli się zastanowić, na co najczęściej pożyczamy pieniądze, to niejednokrotnie padła by odpowiedź, że właśnie na zgromadzenie pewnych oszczędności. W tym celu bardzo dobrze sprawdzają się np. pożyczki ratalne w ratkomat.pl.

Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *