Krem rozgrzewający idealnym kosmetykiem do zimowej pielęgnacji stóp

Zimą kobiece stopy narażone są na działanie wielu niekorzystnych czynników, które potrafią skutecznie zaprzepaścić całą wiosenną letnią pielęgnację. Właśnie dlatego w tym okresie należy zwrócić szczególną uwagę na zabiegi serwowane stopom oraz używane kosmetyki, które również powinny mieć nieco inne właściwości. Kosmetykiem idealnym właśnie na jesień i zimę jest choćby krem rozgrzewający, który długotrwale pielęgnuje skórę i chroni ją przed powstaniem ewentualnych podrażnień.

Cenne właściwości kremu rozgrzewającego

Krem rozgrzewający to kosmetyk bogaty w wartościowe składniki dbające o wygląd i kondycję skóry stóp. Znajdują się w nim takie substancje, jak:

  • masło shea – nawilża i długotrwale natłuszcza, regeneruje skórę, przyspiesza gojenie się ran oraz zabezpiecza przed czynnikami zewnętrznymi (jak woda, wiatr, mróz itp.),
  • panthenol – regeneruje suchą skórę, wzmacnia i odbudowuje jej strukturę, ma działanie łagodzące i kojące,
  • avocadol – masło powstałe z połączenia avocado i soi, ma działanie silnie nawilżające i przeciwzapalne,
  • sense hot – substancja pochodzenia roślinnego o długotrwałym działaniu rozgrzewającym.

Taki bogaty zestaw składników zawartych w kremie rozgrzewającym przyczynia się do pielęgnacji zniszczonej skóry stóp i przywrócenia jej pięknego i zdrowego wyglądu. A dodatkowo, przyjemnie i delikatnie ogrzewa zmarznięte stopy.

Codzienne zabiegi z wykorzystaniem kremu rozgrzewającego

Wiosną, latem i wczesną jesienią najczęściej wybieranym obuwiem są sandałki lub odkryte buty na obcasie. To motywuje kobiety do zadbania o stopy. Gdy jednak przychodzi zima, często zapomina się o tych częściach ciała, które są ukryte pod warstwami skarpetek, rajstop i grubych butów. To jednak duży błąd, ponieważ takie zaniedbania mogą kosztować długą regenerację przed kolejnym wiosennym sezonem. Warto zatem rozpocząć zabiegi pielęgnacyjne i włączyć do nich krem rozgrzewający – https://shefoot.pl/pl/produkty-konsumenckie/krem-rozgrzewajacy-zimowa-pielegnacja/, który doskonale nadaje się do regeneracji skóry stóp. Oprócz codziennego stosowania tego typu kremu, warto także raz na tydzień wykonać peeling złuszczający martwy zrogowaciały naskórek oraz stosować dezodorant odświeżający, który chroni stopy przed rozwojem na ich powierzchni grzybów i bakterii.

Zimowa pielęgnacja stóp nie powinna być mniej świadoma czy wręcz, co gorsza, zupełnie zapomniana. W tym trudnym dla stóp czasie, warto zapewnić im odpowiednią ochroną i profesjonalna pielęgnację, która pozwoli im zachować piękny i zdrowy wygląd przez tych kilka jesienno-zimowych tygodni.

Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *