Kremy dla mężczyzn

Według stereotypów to kobiety zwracają szczególną uwagę na swoją urodę, jednak panowie coraz częściej interesują się kosmetykami i zaczynają dbać o skórę. Zgodnie z aktualnymi trendami atrakcyjny mężczyzna powinien być zadbany.

W drogeriach można znaleźć dosyć duży wybór kosmetyków przeznaczonych do pielęgnacji skóry twarzy, które przeznaczone są specjalnie dla mężczyzn. Warto pamiętać, że męska cera ma inne wymagania niż kobieca, w związku z tym potrzebuje również zupełnie innej pielęgnacji. Panowie mają również inne upodobania dotyczące zapachu i konsystencji takich kosmetyków. Jeśli szukamy kremu dla chłopaka lub męża, najlepiej zdecydować się na produktu bezzapachowy.

Skóra mężczyzn – czym różni się od kobiecej?

Męska uroda wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Panowie mają zupełnie inną skórę niż panie. Jest ona dużo grubsza, a także znacznie bardziej odporna na działanie niekorzystnych czynników zewnętrznych. Mężczyźni mają więcej gruczołów łojowych, a także elastyny i kolagenu, które są odpowiedzialne za elastyczność skóry. Dzięki temu starzeją się wolniej i mają mniej kłopotów ze zmarszczkami.

Kosmetyki dla mężczyzn

Podobno panowie mogą bez problemu pożyczać krem od swoich żon. Warto jednak pamiętać, że ich skóra jest inna i ma odmienne wymagania, dlatego warto zainwestować w kosmetyk przeznaczony specjalnie dla mężczyzn.

W czasie zakupów warto zwrócić uwagę na skład takiego preparatu. Męska skóra zazwyczaj ma skłonności do przetłuszczania się ze względu na większą ilość gruczołów łojowych. Dodatkowe problemy powoduje systematyczne golenie zarostu, które prowadzi do podrażnień, dlatego kosmetyki przeznaczone dla panów często zawierają alkohol, którego zadaniem jest delikatne dezynfekowanie skóry.

Kremy dla mężczyzn powinny mieć lekką konsystencję i muszą szybko się wchłaniać nie pozostawiając śladów. Nie bez znaczenia jest także zapach kosmetyku, który powinien być intensywny jak zapach wody po goleniu. Trzeba jednak pamiętać, że panowie z wrażliwą cerą nie mogą stosować preparatów zawierających substancje zapachowe, ponieważ mogą one powodować podrażnienia. Kosmetyki dla mężczyzn często zawierają również witaminy, zwłaszcza witaminę C, która poprawia kolory cery i sprawia, że skóra ma zdrowszy, świeży wygląd.

Na rynku dostępnych jest coraz więcej kosmetyków stworzonych specjalnie z myślą o mężczyznach, dlatego panowie nie powinni mieć problemu z dobraniem preparatu do własnych potrzeb. Kremy należy stosować systematycznie – dzięki temu osiąga się najlepsze rezultaty. Regularne używanie dobrego kosmetyku sprawi, że skóra będzie wyglądała lepiej, pomoże również w złagodzeniu różnych problemów z cerą, na przykład nadmiernego wysuszenia lub przetłuszczania się.

Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *