Krzesełka do karmienia. Bezpieczeństwo i radość z posiłków twojego malucha.

Idealną opcją w przypadku dziecka, które potrafi już siadać, jest krzesełko do karmienia. Kolejną umiejętnością do wyćwiczenia będzie samodzielne jedzenie, a dzięki krzesełku możliwe stanie się wspólne siedzenie przy stole.

Mama zyska trochę więcej czasu dla siebie, a dziecko będzie bezpiecznie przypięte do krzesełka, pochłonięte jedzeniem lub zabawą. W sprzedaży nie brakuje modeli przystawianych do blatu stół czy nawet mocowanych do krzesła. Wybór jest ogromny, dlatego czas zastanowić się nad tym, jak znaleźć idealne krzesełko do karmienia dla swojego maluszka.

Jak wybrać odpowiednie krzesełko do karmienia?

Krzesełka do karmienia idealnie nadają się do nauki samodzielnego jedzenia, mogą też posłużyć jako bezpieczne i wygodne miejsce do zabawy. Blat na krzesełku jest wystarczająco szeroki do tego, aby umożliwić maluszkowi układanie klocków, przekładanie kubków czy przeglądanie książki. Krzesełko może być wykonane z różnych materiałów, ciekawą opcją są modele drewniane, niezwykle wytrzymałe, przyjemne w dotyku, w pełni bezpieczne. Idealnie sprawdzi się krzesełko składane, które po złożeniu zajmuje niewiele miejsca, a na czas nieużywania zawsze można schować je do szafy. Innym rozwiązaniem jest specjalna nakładka do karmienia mocowana do krzesła, która pozwala zaoszczędzić jeszcze więcej miejsca. Takie praktyczne siedzisko przyda się w domu, u znajomych i rodziny czy nawet w restauracji. Osobom często podróżującym z dzieckiem można polecić turystyczne krzesełko do karmienia, mobilne, przypinane do oparcia krzesła, z regulacją wysokości. Ciekawą opcją są krzesełka wielofunkcyjne, które mogą mieć stolik, funkcje huśtawki lub leżaczka, być wyposażone w kółka. Dostępne są nawet modele na biegunach czy rozkładane do fotelika.

Jeśli krzesełko ma być jak najlepiej dopasowane do potrzeb użytkownika, to warto wybrać model z regulacją oparcia, podnóżka, tacki, pasów bezpieczeństwa. Bardzo ważne jest to, aby siedzisko krzesełka do karmienia było wygodne i łatwe do utrzymania sytości. Komfort użytkowania zwiększa miękka gąbka lub wyściółka pod tapicerką siedziska. Przy wyborze krzesełka trzeba mieć też na uwadze dopuszczalne obciążenie. Krzesełka drewniane są odporne na obniżenia, ale to najbardziej wytrzymałe są modele z metalowym stelażem. Kolejną kwestią jest to, aby blat krzesełka był zdejmowany, dzięki czemu będzie można łatwiej dostosować krzesełko do stołu. Tacka powinna być szeroka, lekko zagłębiona i z podwyższonym krawędziami, aby zapobiec spadaniu jedzenia. Stelaż krzesełek do karmienia powinien być solidny, wytrzymały, stabilny, lekki, łatwy do złożenia. Godne polecenia są mobilne krzesełka do karmienia wyposażone w duże kółka, dzięki czemu nie ma problemu z przesuwaniem go po podłodze. Bardzo ważne jest to, aby posiadały blokadę. Nie może zabraknąć też podnóżka do podpierania nóżek z możliwością regulacji jego wysokości i kąta nachylenia. Przy wyborze krzesełka trzeba mieć na uwadze też atesty i certyfikaty bezpieczeństwa.

Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *