Masz problemy z drukarką? Nie zwlekaj – poproś o pomoc!

Technologia towarzyszy nam dziś na każdym kroku. Nie chodzi tu tylko o najnowocześniejsze smartfony, ale też o nieco starsze wynalazki, bez których praca czy codzienne funkcjonowanie okazują się mocno problematyczne. Drukarki i urządzenia wielofunkcyjne stoją w każdym biurze, każdej korporacji i każdej szanującej się instytucji, w której prowadzona jest papierkowa robota. Wystarczy drobna usterka sprzętu, żeby przekonać się, jak bardzo jesteśmy od niego uzależnieni. Największy problem pojawia się oczywiście wtedy, gdy potrzebujemy druków „na już”, a urządzenie ni stąd, ni zowąd odmawia nam współpracy. Zbytni pośpiech i działanie na ślepo nie są wtedy wskazane – lepiej wziąć głęboki oddech, skorzystać z innej metody druku i od razu podjąć kroki w kierunku fachowej naprawy sprzętu. Dowiedz się, co robić w sytuacji, gdy drukarka nie działa w pełni poprawnie lub wręcz całkowicie przestaje pełnić swoją funkcję!

Powstrzymaj wewnętrzną „złotą rączkę”

Choć większość z nas żyje w przeświadczeniu, że wszystko może zrobić samemu, w przypadku naprawy drogiego sprzętu lepiej pohamować swoje niepoparte umiejętnościami zapędy. Zamiast wychodzić z założenia, że naprawa sprzętu nie może być taka trudna i z pewnością poradzi sobie z tym sąsiad, wujek albo sam główny zainteresowany, lepiej pokornie oddać sprawy w ręce profesjonalistów. Naprawa drukarek to naprawdę wymagające zajęcie – choć może zająć niewiele czasu, wymaga wiedzy, doświadczenia, a przede wszystkim wprawy.

To, że naprawiłeś w życiu niejedną rzecz, nie znaczy jeszcze, że dasz sobie radę z zepsutą drukarką. Metoda prób i błędów jest w tym przypadku fatalnym rozwiązaniem – jeden niewłaściwy ruch może jeszcze bardziej zaszkodzić sprzętowi, a przez to zwielokrotnić koszty faktycznej naprawy. Tematem tym nie powinien zajmować się laik, ale serwis drukarek z prawdziwego zdarzenia. Porządny punkt serwisowy zapewni prawidłową diagnozę usterki, a następnie sprawnie zniweluje wykryty problem. Serwisanci widzieli w życiu niejeden możliwy przypadek – zarówno diagnoza, jak i sama naprawa przychodzą im jak z płatka. Jeśli nie masz pojęcia o naprawie drukarek, najprawdopodobniej bardziej zaszkodzisz niż pomożesz swojemu sprzętowi. Nie kombinuj – oddaj sprzęt w zaufane ręce profesjonalistów.

Czas to pieniądz!

Nie próbuj wymuszać działania sprzętu przy pomocy pchnięć, kopnięć i nieumiejętnego rozkręcania urządzenia na części. Nawet jeśli przyczyną awarii jest po prostu ciało obce, które utknęło w delikatnym mechanizmie, pozostaw jego usunięcie fachowcom. Wszelkie próby samodzielnego uporania się z usterką wiążą się z ogromnym ryzykiem, a przy tym najprawdopodobniej wydłużają czas, jaki faktycznie będzie potrzebny na serwis.

Przy czasie będąc: w przestrzeni firmowej drukarka jest na tyle cennym urządzeniem, że każda godzina bez działającego sprzętu powoduje piętrzenie się problemów, opóźnień i frustracji pracowników. Dlatego tak ważne jest, aby naprawą zajął się serwis drukarek, który rozumie potrzeby klienta i ceni sobie jego cenny czas. Taką firmą jest krakowski Mart-Ton, który oferuje błyskawiczną diagnozę i likwidację wykrytych usterek. Firmowy zespół tworzą doświadczeni profesjonaliści, którzy niejedno już widzieli, dzięki czemu z łatwością ustalają przyczynę awarii i podejmują niezbędne kroki w celu jej usunięcia. Sprzęt laserowy i atramentowy, drukujący i wielofunkcyjny – dla Mart-Ton nie ma to znaczenia. Serwisanci poradzą sobie z urządzeniami każdego rodzaju i od rozmaitych producentów. W ofercie firmy znajduje się naprawa drukarek (elektroniki, napędu, elementów grzewczych, modułów skanera, mechanizmu pobierania papieru), usuwanie ciał obcych ze sprzętu, czyszczenie luster skanera, udrażnianie głowic, a nawet wymiana zużytych gniazd USB. Gdy drukarka jest zbyt duża, aby wygodnie przetransportować ją do serwisu, ekipa melduje się w miejscu instalacji (o ile jest to Kraków) – warto wybierać punkty, które oferują taką opcję, bo to dodatkowa oszczędność czasu i pieniędzy. Zawsze sprawdzaj też, czy Twój fachowiec udostępnia gwarancję – w przypadku Mart-Ton taki dokument jest wystawiany na okres 3 miesięcy.

Umiejętności i narzędzia

Żeby proces naprawy drukarki mógł zakończyć się szczęśliwie, potrzeba umiejętnych specjalistów, którzy dysponują nowoczesnymi narzędziami. Fachowcy muszą być wykwalifikowani, doświadczeni i dokształceni w temacie najnowszych rozwiązań. Nie mniej istotne jest samo zaplecze techniczne. Jeśli będzie ono nowoczesne i sprawne, serwisanci szybko uporają się ze zleceniem, a naprawa będzie nie tylko skuteczna, ale i błyskawiczna. Zawsze szukaj takiego serwisu drukarek, którego pracownicy mogą się poszczycić dużą wiedzą na temat serwisowania sprzętu. Jednocześnie muszą oni dysponować narzędziami, które zapewniają przyspieszenie pracy i lepszą skuteczność działania.

Jeśli Twoje urządzenie odmówi posłuszeństwa, nie wahaj się zbyt długo, ale od razu skontaktuj się z firmą, która zajmuje się naprawą drukarek. Zamiast ingerować w delikatne układy samemu, postaw na szybkość reakcji i skup się na wyborze dobrego serwisu. Pamiętaj, że serwisem można objąć nie tylko zupełnie niedziałający sprzęt, ale też urządzenia, których dotykają drobne awarie. Dobre serwisy, jak np. Mar-Ton, oferują darmową diagnozę usterki i podejmują się wstępnej wyceny kosztów naprawy, nawet jeśli ostatecznie nie zdecydujesz się na zamówienie usługi.

Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *