Niepubliczna szkoła podstawowa – dobry start twojego dziecka

Rozważasz zapisanie dziecka do prywatnej szkoły podstawowej? Sprawdź jakie korzyści wiążą się z nauką w niepublicznej podstawówce.

Wybór szkoły podstawowej nie należy do najłatwiejszych. To zrozumiałe, zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, iż w grę wchodzi zarówno edukacja, jak i – przynajmniej w pewnej części – wychowanie dziecka. W końcu to właśnie we wspomnianej placówce maluch będzie spędzał sporą część swojego dnia. Oczywistym jest zatem fakt, iż zarówno nauczyciele, jak i inni uczniowie będą wywierać wpływ na zachowanie naszego dziecka. W związku z powyższym spora część rodziców rozważa zapisanie dziecka do niepublicznej szkoły podstawowej. Wspomniane rozwiązanie wiąże się naturalnie z koniecznością poniesienia dodatkowych kosztów, niemniej jednak kwoty te są niczym w porównaniu z ogromną ilością zalet wynikających z uczęszczania pociechy do placówki niepublicznej. Sprawdźmy zatem, co mają nam do zaoferowania prywatne szkoły podstawowe w Łodzi.

Najwyższa jakość nauczania

Przyswajanie wiedzy w szkole publicznej nie jest wcale tak proste, jak moglibyśmy zakładać. Przepełnione klasy czy też nerwowa atmosfera to zaledwie szczyt góry lodowej wad, jakie niesie ze sobą uczęszczanie do takiej placówki. Warto również zwrócić uwagę na fakt, iż w szkole publicznej ilości przekazywanych informacji ograniczona jest do podstawy programowej. Zupełnie inaczej wygląda nauka w niepublicznej szkole podstawowej. Łódź jest miastem, w którym znajduje się m.in. Międzynarodowa Szkoła Podstawowej Edukacji Innowacyjnej. Wspomniana placówka kładzie duży nacisk na bardzo wysoką jakość pracy dydaktycznej i administracyjnej. Zatrudnieni tu nauczyciele systematycznie wzbogacają swoją wiedzę w zakresie pedagogiki, psychologii oraz metodyki nauczania. Realizowany program opiera się na nowatorskim podejściu i kształtuje zarówno umiejętność uczenia się, jak i kreatywnego myślenia skupionego na rozwiązywaniu problemów.

Więcej niż szkoła podstawowa

Jak wskazuje już na to sama nazwa, szkoła podstawowa ma na celu przekazanie podstaw nauczania. Jak zostało to już wspomniane, program realizowany w szkole publicznej ogranicza się do podstawy ministerialnej. W przypadku Międzynarodowej Szkoły Podstawowej Edukacji Innowacyjnej prowadzone zajęcia wzbogacone są o metodę projektu i metodę warsztatową. Oczywiście opisywana placówka stawia również na rozszerzoną naukę języków obcych. Warto dodać, iż w skład kadry nauczycielskiej wchodzi również dwóch native speakers.

Kształtowanie dobrych nawyków żywieniowych

Obiady serwowane w stołówkach szkół państwowych pozostawiają wiele do życzenia. Często przyrządzane są bowiem z niskiej jakości komponentów i nie mają nic wspólnego z filozofią zdrowego odżywiania. Oczywiście zarówno ich skład, jak i kaloryczność pozostają tajemnicą. A jak wyglądają posiłki w szkołach prywatnych? Niemalże każda placówka tego rodzaju udostępnia na swojej stronie tygodniowe menu. Nierzadko wspomniane menu zawiera również informację o kaloryczności i składzie produktów.

Więcej informacji na temat Międzynarodowej Szkoły Podstawowej Edukacji Innowacyjnej w Łodzi znajdziesz na stronie: http://podstawowa.sei.edu.pl/pl/strona-glowna/

Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *