Nowy rok i (niejeden) nowy samochód

Pierwszy kwartał nowego roku to początek wielu motoryzacyjnych premier, ale też czas zmian i ulepszeń. Zapaleni maniacy samochodowi z niecierpliwością czekają na pojawienie się nowych modeli na rynku – być może niektóre z nich staną się na tyle kultowe, by zasłużyć na swoje mini-odpowiedniki w postaci breloków samochodowych. Samochodowe marki premium w 2018 roku mogą zaskoczyć, ale możliwe, że niekoniecznie pozytywnie. Pojawi się kilka nowych modeli, ale też kolejne generacje już istniejących. Ulubione sportowe marki samochodowe szykują z kolei totalną rewolucje na drogach.

Nowe i duże

Największe koncerny motoryzacyjne w nadchodzących miesiącach wypuszczą na rynek najnowsze modele, które bez wątpienie rozpalą wyobraźnią każdego faceta. Szybsze, mocniejsze, a nawet te z napędem hybrydowym. W ofercie samochodów premium dominować będą SUV-y oraz kilka nowych czy ulepszonych modeli. Najwięcej nowości można spodziewać się po największych graczach, takich jak BMW oraz Audi, które nie szczędzą w nowych nowinkach technologicznych. Wszystkie koncerny chcą jednak skorzystać na popycie na nowe i drogie SUV-y, które coraz częściej pojawiają się również na polskich drogach.

Porsche pionierem technologii

Swoje propozycje szykuje również kultowa, niemiecka marka Porsche. Nowości i premiery od tego producenta będą dwie, a z doświadczenia wiemy, że wszystko, co nowe od Porsche, zasługuje na uwagę.

Jesienią pojawi się między innymi ósma już generacja 911, najprawdopodobniej z silnikiem hybrydowym. Kolejny rarytas to Porsche Macan, najlepiej sprzedający się samochód tego koncernu w historii – premierę przewidziano na kwiecień. Jest to elegancki SUV ze sportowym pazurem, który z pewnością dobrze zaadaptuje się na rynku – w końcu przewiduje nowy facelifting oraz silnik V6 o pojemności 2,9 litra.

Jednak największą perełką, która najprawdopodobniej zadebiutuje na salonach pod koniec 2019 roku, będzie Porsche Mission E. Moda na samochody hybrydowe i elektryczne, które są turbo szybkie, ale też bardziej ekologiczne, zapanowała na dobre już od kilku lat i właśnie teraz mamy erupcję jej popularności. Pierwsze całkowicie elektryczne auto Porsche może stać się konkurencją dla samochodów marki Tesla, która jest pionierem w branży tych alternatywnych jednostek napędowych. Wygląd sportowego Mission E cieszy oczy i pobudza wyobraźnie. Jest to czterodrzwiowa limuzyna, z wygodnymi fotelami, zapewniającymi komfort jazdy. Zamiast tradycyjnych lusterek pojawią się specjalne kamery, które będą wyświetlać obraz w rogach przedniej szyby. Zaletom ma być też szybkie ładowanie ogniw – 80 procent w 15 minut, dzięki ładowarce indukcyjnej oraz złączu plug-in. Do premiery zostało jeszcze trochę czasu, ale niecierpliwi mogą już zakupić na https://sklep.porsche.pl/ breloki samochodowe do najnowszego i długo wyczekiwanego samochodu, które będą mogli dopiąć do świeżo odebranych kluczyków.

Nowości elektryczne

Walka o portfele „ekologicznych” klientów zaczęła się na dobre – producent Audi również posiada w swojej ofercie auto elektryczne. Tym razem będzie to SUV Audi e-tron, będący konkurencją dla elektrycznego crossovera Jaguara I-Pace, który zadebiutuje w Polsce w lipcu. BMW również zasypie rynek kilkoma mocnymi propozycjami. Najważniejsze to te z literką „X” w nazwie. Będzie się działo – najważniejsi gracze na rynku szykują kilka nowych modeli, faceliftingów oraz nowych generacji. Pojawią się najbardziej luksusowe samochody premium od BMW, a wśród nich X7 – doszlifowany rywal dla Audi Q9. Premiery sportowych i użytecznych samochodów zaczęły się na dobre. Liczy się nie tylko to, co pod maską oraz komfort i wygoda jazdy, ale też „opakowanie”. Wielu producentów postawiło na innowacyjne technologie takie jak hybrydowe Porsche, czy elektryczne Audi, które nie tylko dostarczą wiele satysfakcji z jazdy, ale też ograniczą emisję CO2 i zadbają o środowisko.

Na niektóre premiery trzeba jeszcze trochę poczekać, zanim pojawią się na Polskim rynku. Producenci w większości zdradzili, czego można się spodziewać, ale niektórzy trzymają klientów w niepewności i nie chcą przedwcześnie ujawnić swoich planów. Jedno nie ulega wątpliwości – fanów najlepszych samochodów sportowych oraz SUV-ów czeka istne szaleństwo. Nowości na rynku motoryzacyjnym przyniosą wręcz turbo-doświadczenia. Pozostaje tylko szykować swoje breloki samochodowe na zmianę kluczyków.

Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *