Plakaty do dziecięcego pokoju

Kolorowe lub czarno-białe, w pastelowych odcieniach i w intensywnych kolorach – dziecięce plakaty mogą mieć najróżniejsze motywy i kolory. To dekoracja, która na pewno przypadnie do gustu każdemu maluchowi, ale też spodoba się starszym dzieciom. Plakaty do dziecięcego pokoju mogą nawiązywać do zainteresowań malucha, jego ulubionych bohaterów z bajek, a nawet motywować do nauki. Jakie plakaty wybrać do dziecięcego pokoju?

Plakat – sposób na spersonalizowanie pokoju dziecięcego

Co zrobić, żeby pokój dziecka wyglądał wyjątkowo? Zastosować w nim odpowiednie, spersonalizowane dodatki. W tej roli świetnie sprawdzą się plakaty. Twoje dziecko uwielbia oglądać filmy przyrodnicze? Wybierz plakat z dżunglą. Maluch jest pasjonatem kreskówek? Postaw na motyw z jego ulubionym bohaterem z bajek. Wybór plakatów jest ogromny. Wśród propozycji pojawiają się motywy zwierzęce, bajkowe, roślinne, kosmiczne i wiele innych. Dzięki takiej różnorodności, bez trudu można znaleźć wzór, który będzie odzwierciedlał gust dziecka i pomoże spersonalizować wystrój wnętrza jego pokoju.

Plakaty dla dzieci, a gust maluchów

Wzory plakatów dziecięcych będą zmieniać się wraz z wiekiem mieszkańca pokoju. W przypadku maluchów, rodzice samodzielnie podejmują decyzję, jaki plakat wybrać. Natomiast, kiedy dziecko ma już kilka lat i zaczyna mieć własne zainteresowania i idoli, przy wyborze dekoracji, należy liczyć się z jego zdaniem. Bardzo często jest tak, że plakat z jednorożcem, o którym jeszcze kilka miesięcy temu marzyła pociecha, szybko się jej znudzi, a jednorożce ustąpią miejsca np. pandom albo samochodom wyścigowym. Błyskawicznie zmieniające się upodobania maluchów to rzecz absolutnie normalna. Co bardzo ważne, częste zmiany dekoracji ściennych nie wiążą się ani z dużym nakładem pracy, ani z wielkimi kosztami. Koszt nowego plakatu to zwykle kilkadziesiąt złotych, a sama wymiana dekoracji trwa kilka minut.

Plakat do dziecięcego pokoju – jaki wybrać?

Jaki plakat będzie najlepszy do pokoju dziecięcego? Dużo zależy od wieku dziecka. W przypadku najmłodszych dzieci (tych kilkumiesięcznych), idealna opcja to kontrastowy plakat w czarno-białej kolorystyce. Im dziecko będzie starsze, tym więcej kolorów powinno pojawiać się na dekoracjach w jego pokoju. Natomiast, kiedy maluch zaczyna mieć swoje własne zainteresowania, warto go zaangażować w wybór plakatu. W końcu to jego pokój, więc dobrze, żeby czuł się w nim jak najlepiej. Poniżej kilka propozycji plakatów dla dzieci, którymi warto się zainspirować.

1.Czarno-biały rysunek gór (to idealny plakat dla najmłodszych)

2.Ilustracja przedstawiająca mapę Polski (sprawdzi się w przypadku uczniów)

3.Pastelowy rysunek zajączka siedzącego w balonie (coś dla kilkulatków)

4.Alfabet ze zwierzątkami (może okazać się pomocny przy nauce liter)

5.Księżniczka na białym tle (propozycja dla miłośniczek baśni)

6.Kolorowe samochody (coś dla młodych fanów motoryzacji)

Brakuje ci pomysłu na motyw plakatu do dziecięcego pokoju? Dużo interesujących wzorów znajdziesz tutaj: https://www.decormint.com/pl/plakaty/dzieciece.

Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *