Podolod Łódź – czym się zajmuje i dlaczego pomoże Twoim stopom?

Podologia to nowoczesna dziedzina medycyny skupiająca się wyłącznie na chorobach stóp i układu skokowo-goleniowego. Stopy to bardzo ważny element układu ruchu, jednak wiele osób nadal nie pamięta o ich odpowiednej pielęgnacji. Gabinet podologiczny zajmuje się profesjonalnym doradztwem, leczeniem oraz zapobieganiu nawrotów schorzeń.

Czym dokładnie zajmują się podolodzy w Łodzi?

Powstanie pierwszych gabinetów podologicznych w zachodniej Europie, było spowodowane potrzebą stworzenia miejsca, w którym można by przeprowadzać profesjonalne zabiegi leczenia stóp, w warunkach sterylnych z zachowaniem medycznych standardów. I właśnie tym charakteryzuje się zawód podologa. Jest to osoba, która zajmuje się nie tylko upiększaniem stóp, ale dba o ich odpowiednią kondycję zdrowotną.

Choroby stóp najczęściej leczone w gabinecie Stopy Medical

Podolodzy z gabinetu Stopy Medical – Łódzkiego Centrum Zdrowych Stóp najczęściej spotykają się z takimi dolegliwościami jak:

  • Wrastające paznokcie
  • Wkręcające paznokcie
  • Grzybica stóp
  • Odciski
  • Modzele
  • Brodawki wirusowe
  • Pękające pięty

Niektóre z nich są spowodowane wrodzonymi wadami stopy, na przykład modzele, które są często wynikiem płaskostopia poprzecznego. Inne, takie jak pękające pięty, są spowodowane niewłaściwą pielęgnacją stóp. A jeszcze inne, zakażeniem (brodawki wirusowe, grzybica).

Dlaczego lepiej jest wybrać podologa niż kosmetyczkę?

Jeśli chodzi o dolegliwości związane ze stopami, to najbezpieczniej jest skorzystać z usług podologa. Pedicurzystka najczęściej nie potrafi rozpoznać zmian chorobowych skóry. Wizyty w salonie kosmetycznym mają charakter jedynie upiększający a nie leczniczy. Podolog pracuje na suchej skórze, dzięki czemu nie ma ryzyka usunięcia zbyt dużej ilości naskórka. Na suchej skórze łatwiej jest także zdiagnozować chorobę lub nieprawidłowość.

Wrastające paznokcie – leczenie u podologa, czy zabieg u chirurga?

Osoby zmagające się z wrastającym paznokciem, swoje pierwsze kroki kierują do chirurga. Niestety wielu z nich nadal stosuje przestarzałe, nieskuteczne a do tego bardzo bolesne zabiegi. Podolodzy z Łódzkiego Centrum Zdrowych Stóp stosują nowoczesne i skuteczne metody leczenia, które są do tego niesamowicie skuteczne. Jedną z nich jest kostka Arkady, wynalazek polskiego inżyniera i podiatry.

Lepiej zapobiegać chorobom stóp niż je leczyć

Wielu chorób stóp możemy uniknąć, dzięki odpowiedniej pielęgnacji i zachowaniu pewnych prostych zasad. Zawsze lepiej jest zapobiegać, więc do podologa warto udać się choćby na konsultację. Dzięki temu będziemy wiedzieć jak zadbać o nasze stopy. W przypadku gdy pojawi się już problem, warto wybrać doświadczony gabinet podologiczny.

Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *