Pojemniki plastikowe

W przemyśle spożywczym, chemicznym, farmaceutycznym i innych jest konieczność przechowywania i transportu różnych płynnych substancji. Niektóre z nich są toksyczne i niebezpieczne, inne zaś są niezwykle wrażliwe na czynniki atmosferyczne. Właśnie dlatego tak ważne jest, by pojemnik był przystosowany do rodzaju substancji oraz posiadał stosowne atesty, które gwarantują bezpieczeństwo.

Charakterystyka pojemników ibc

Zbiorniki ibc (z angielskiego Intermidiate Bulk Container) to wykonane najczęściej z polietylenu pojemniki o różnych pojemnościach. Najbardziej popularny jest Pojemnik plastikowy 1000l, choć w ofercie są też inne, w zależności od potrzeb. Różnią się one nie tylko materiałem wykonania, ale też systemem zamykania czy konstrukcją ścianek. Wspólnym mianownikiem dla wszystkich pojemników plastikowych 1000l jest świetny parametr szczelności, bezpieczny system zamykania oraz stosowne zabezpieczenie w postaci kraty ze stali nierdzewnej. Co więcej, zbiorniki ibc są na stałe przymocowane do drewnianej palety, dzięki czemu są łatwe w transporcie i szybkie w ładowaniu. Pojemniki plastikowe 1000l są przystosowane do transportu drogowego, kolejowego oraz morskiego. Właśnie dlatego są tak bardzo popularne niemal w każdej branży: od przemysłu spożywczego, aż po przemysł farmaceutyczny czy kosmetyczny. Znajdziemy je na magazynach większości zakładów produkcyjnych, które w swojej działalności wykorzystują surowce w postaci płynnej.

Dlaczego warto zamówić zbiornik ibc?

Zbiorniki ibc można układać w stos. Dzięki temu można zaoszczędzić sporo miejsca na magazynie oraz usprawnić rozładunek czy załadunek. Warto też podkreślić, że pojemniki plastikowe 1000l są bardzo często wykonane z dwuściennej konstrukcji, która wpływa na wytrzymałość pojemnika i umożliwia obciążenie jednostkowe nawet do 1500 kg i obciążenie stosu nawet do 8000 kg.Bez wątpienia dużą zaletą zbiorników ibc jest łatwość ich utrzymania w czystości, prostota obsługi przez tylko jednego operatora i bardzo długa gwarancja. Większość dostępnych na rynku pojemników plastikowych 1000l nadaje się do dalszego recyklingu, co świetnie wpisuje się w długoterminową strategię firm w obszarze ochrony środowiska.Na szczególną uwagę zasługują zbiorniki ibc, które są przeznaczone do przechowywania i transportu produktów spożywczych. Są one w 100% antybakteryjne i sterylne, a materiał, z którego zostały wykonane nie wchodzi w żadną reakcję z żywnością. To gwarancja bezpieczeństwa zarówno dla dla konsumentów, jak i dostawców!

Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *