Suknie ślubne 2019

Ślub to wydarzenie wymagające ogromnego zaangażowania ze strony pary młodej oraz najbliższej rodziny. Jedną z kluczowych decyzji, obok wynajęcia sali i rezerwacji terminu, jest wybór sukni ślubnej. Panny młode tworzą swoje tzw. look booki, które ułatwiają selekcję najodpowiedniejszego modelu. Nie zawsze jednak dopasowanie sukni jest proste i oczywiste.

Koronka króluje

Królową sukien ślubnych, już od dłuższego czasu, jest koronka. To materiał delikatny, elegancki, podkreślający kobiecość i dodający każdemu strojowi zwiewności. Na sukniach ślubnych stanowi drobny element dekoracyjny lub pokrywa duże fragmenty materiału. Wybierając model sukni o jednolitym kolorze z gładkiej tkaniny, warto zastanowić się nad koronkowymi wstawkami.

Koronka może być kolorystycznie zestawiona z materiałem stanowiącym tło, a także tworzyć ciekawy kontrast, jeśli wybierzemy ją w innym odcieniu. Warto skorzystać z profesjonalnej porady salonów sprzedających suknie ślubne, aby przekonać się, która wersja będzie najodpowiedniejsza do naszej figury, stylu oraz indywidualnych oczekiwań estetycznych. W tym zakresie nie warto ograniczać się założonym wstępnie budżetem, który łatwo możemy zwiększyć, korzystając z możliwości, jakie daje szybka gotówka.

Skromna elegancja

Nadal modna jest suknia delikatna, gładka i skromna. Modele te cechują się wyjątkową elegancją, tworzącą niepowtarzalną kreację dla panny młodej. Białe, długie suknie, bez zbędnych dodatków, stanowią kwintesencję gustu i smaku. Mogą być uszyte w wielu wersjach kolorystycznych, dopasowanych do oczekiwań panny młodej. Co więcej, suknie te sprawdzą się zarówno w przypadku kobiet o strzelistej figurze, jak i niewysokich, o nieco okrąglejszych kształtach.

Suknie ślubne gładkie, jednobarwne, są idealnym wręcz tłem pod piękną i efektowną biżuterię. Z bielą materiału świetnie komponować się będzie złoto i srebro. Dodatki w postaci naszyjnika czy kolczyków to uzupełnienie ślubnego looku w wyjątkowym stylu. Wystarczy wcześniej zadbać o wizytę w salonie jubilerskim, aby dopasować biżuterię do sukni oraz swojego gustu. W zakupach pomoże szybka gotówka, dzięki której zamówimy dodatki wysokiej jakości, które po ślubie wykorzystamy także do innych stylizacji.

Motywy roślinne

Opisane powyżej suknie mają dziś poważną konkurencję. Są nią modele ze zdobieniami roślinnymi. Wzory te kradną serca kobiet na całym świecie, dlatego też warto przemyśleć, czy nie chcemy nieco bardziej wyrazistej sukni, którą ozdabiać będą motywy kwiatowe. Mogą być delikatnym nadrukiem lub tłoczeniem na samym materiale, a także stanowić doszywane do materiału dekoracje.

Motywy kwiatowe mogą być wykonane w kolorze sukni lub w pastelowych barwach, kontrastujących z nieskazitelną bielą. Wersje z czerwonymi i różowymi kwiatami na górnej części sukni są odważną propozycją dla pań, które chcą podkreślić swoją indywidualność i wybrać kreację nietuzinkową. Warto skorzystać z oferty profesjonalnych stylistów ślubnych, którzy doradzą, na jaką wersję sukni się zdecydować. W zakupie pomoże szybka gotówka, pozwalając na wybór wymarzonej sukni ślubnej.

Selekcję sukni ślubnych powinniśmy rozpocząć dużo wcześniej, aby znaleźć modele najodpowiedniejsze do sylwetki, charakteru oraz gustu panny młodej. Z pewnością przydatne jest tworzenie własnych look booków, inspirowanych wcześniej obejrzanymi sukniami. Dzięki temu rozwiązaniu zawęzimy znacznie krąg poszukiwań i łatwiej będzie określić nasze oczekiwania względem stroju ślubnego.

Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *