Tabletki antykoncepcyjne online: czy można je przedłużyć przez internet?

Jako że doustna antykoncepcja hormonalna wiąże się z koniecznością jej regularnego stosowania, tak istotne jest stałe przedłużanie recepty na tabletki. Często ten właśnie aspekt sprawia, że kobiety decydują się na inne formy zabezpieczenia, zniechęcone sporymi kosztami dojazdu do przychodni i staniem w długich kolejkach do lekarza. Naprzeciw ich potrzebom wychodzi nowoczesna forma konsultacji lekarskich online, idealnego rozwiązania na miarę nowoczesnych kobiet XXI wieku. Opcja ta pozwala zarówno zaoszczędzić czas, jak i otrzymać poradę medyczną na najwyższym poziomie.

Antykoncepcja pod kontrolą

Przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych jest jedną z najskuteczniejszych metod antykoncepcji, dlatego jest ona niezwykle popularna, zwłaszcza wśród młodych kobiet. Jednak żeby zrozumieć, dlaczego ta metoda zapobiegania ciąży cieszy się taką popularnością, warto poznać zasadę działania, ewentualne przeciwskazania i skutki uboczne tabletek antykoncepcyjnych. Gdy zaś zaczniemy brać tabletki, nie wolno nam pominąć ani jednej dawki, stąd kluczową sprawą jest tu samodyscyplina.

W Polsce tabletki antykoncepcyjne wydawane są jedynie na podstawie recepty, więc dobrze jeśli jest on dla nas dostępny, a kontakt z nim jest w miarę możliwości jak najszybszy. Obie te kwestie łączy w sobie precyzyjny wywiad lekarski online, gwarantując sprawne przedłużenie i dobór optymalnych środków hormonalnych. Z uwagi na fakt, że na rynku mamy obecnie ogromną ilość tego typu preparatów, trudno samodzielnie dopasować ten najefektywniejszy, dlatego dobór tabletek powinien być wykonany przez lekarza, na podstawie badań hormonalnych oraz szczegółowego wywiadu medycznego. Jeśli potrzebujesz przedłużenia przyjmowanych tabletek – skorzystaj z przychodni online Dimedic. Oprócz tabletek antykoncepcyjnych możesz skorzystać z wielu konsultacji medycznych online, włączając w to szybką i profesjonalną pomoc w zakresie antykoncepcji awaryjnej „tzw. tabletka dzień po”.

W razie „w”

Gdy potrzebujesz poczuć się pewnie i bezpiecznie, w każdej sytuacji, Dimedic zawsze wyciąga pomocną rękę do pacjentki. W przypadku, kiedy istnieje ryzyko nieplanowanej ciąży – możesz liczyć na nasze wsparcie. Nie musisz obawiać się, że wciąż kontrowersyjna w Polsce metoda jest dla Ciebie niedostępna- możesz nam zaufać, nie zostawimy Cię bez wyjścia. Powiemy Ci, na czym polega działanie antykoncepcji awaryjnej i omówimy działania niepożądane. Wspólnie znajdziemy dobre rozwiązanie i otoczymy Cię długofalową opieką. W Dimedic dajemy słowo, że nasi specjaliści to ludzie, którym zależy na zdrowiu kobiet, otwarci na drugiego człowieka i stale podnoszący swoje kwalifikacje. Zapraszamy!

Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *