Wiosenne zapachy do domu – które wybrać?

Ładny zapach w domu może poprawić samopoczucie, dodać energii czy zrelaksować. Wiosna kojarzy się z wonią polnych kwiatów czy świeżych owoców, dlatego warto ich aromaty przenieść do domu. W odświeżaniu powietrza w mieszkaniu sprawdzają się: świecie i patyczki zapachowe, odświeżacze powietrza w sprayu oraz elektryczne.

Elektryczne odświeżacze powietrza

Dyfuzor i mała szklanka z płynem to elektryczny odświeżacz do powietrza. Aby urządzenie uruchomiło się, wystarczy podpiąć je do gniazdka z prądem. Od tego momentu przez około 75 dni pomieszczenie będzie wypełniać przyjemna woń ulubionych zapachów. Elektryczny odświeżacz można dodatkowo regulować i samodzielnie decydować o natężeniu wydzielanej wodni. Wiosną warto wybierać orzeźwiające i świeże zapachy, takie jak: japoński ogród, jaśmin, drzewo sandałowe, las czy ogrodowe kwiaty lub biały bez.

Patyczki zapachowe

Naturalne patyczki zapachowe umieszczone są w ozdobnym flakonie i dzięki skoncentrowanej formule pachnącego płynu, powoli uwalniają delikatną woń, która wypełni domowe pieszczenia. Niewielkie flakony, oprócz ładnego zapachu, stanowią również element dekoracyjny, idealny np. do łazienki, kuchni czy salonu. Odświeżacz do pokoju w postaci drewnianych patyczków można dostać w przyjemnych wiosenno-letnich zapachach, takich jak zapach domowego ogrodu czy letniego poranka.

Odświeżacz powietrza w sprayu

Odświeżacze w sprayu dostępne są w postaci suchej mgiełki. Oznacza to, że nie posiadają one wody, dlatego rozpylony zapach nie osiada na ubraniach, meblach czy przedmiotach a jedynie unosi się i rozprzestrzenia w powietrzu, skutecznie odświeżając zapach pomieszczenia. To wygodne rozwiązanie w chwilach, gdy natychmiast chce się zmienić woń unoszącą się w powietrzu. Firmy produkujące suche odświeżacze prześcigają się w przeróżnych zapachach, dzięki czemu dom można zamienić, np. w orientalny ogród, wytwórnię czekolady czy poczuć się w nim jak na egzotycznej plaży pełnej świeżych, cytrusowych owoców.

Świece zapachowe

Świece zapachowe to wciąż jedna z najpopularniejszych form zapewniania pomieszczeniom przyjemnego zapachu.Jedne z najpopularniejszych obecnie na rynku są produkowane przez firmę Air Wick. Zapewniają ładną woń do kilkunastu godzin oraz sprawdzają się jako element dekoracyjny domu, zwłaszcza wieczorem, wypełniając pokoje delikatnym, ciepłym światłem. Wiosną w dobre samopoczucie domowników wprawią świece o zapachu, np.: soczystych owoców, leśnych drzew czy rozkwitających kwiatów.

Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *