Jak zachowywać się w teatrze, aby nikomu nie przeszkadzać?

Wyjście do teatru to zazwyczaj dość spore wydarzenie. Należy się więc odpowiednio do niego przygotować. W związku z tym, że jest to miejsce gdzie będziemy obcować z kulturą wyższą powinniśmy skupić się na kilku bardzo ważnych zasadach.

Przed wyjściem

Już same przygotowania do wyjścia na spektakl mogą być ekscytujące. Na początku najlepiej zarezerwować bilet, szczególnie w przypadku premier są one bardzo szybko wyprzedawane, dlatego należy zrobić to możliwie wcześnie, by uniknąć przykrych niespodzianek. Kolejną kwestią jest rzecz jasna strój. W przypadku teatru obowiązuje elegancki styl. Mężczyźni powinni wybrać koszule i marynarki, kobiety zaś proste sukienki. Warto także przeczytać nieco o spektaklu, na który się wybieramy. Dzięki temu będziemy mogli o nim swobodnie porozmawiać z innymi widzami, podczas przerwy.

Savoir vivre w teatrze

Absolutną podstawą jest przybycie na czas. W zależności od tego, czy będziemy jeszcze odbierać bilet, czy nie musimy przyjechać około 20 minut przed spektaklem. Przychodząc spóźnieni, nie tylko wykazujemy brak szacunku do pozostałych widzów, ale także do samych aktorów. Ta sama zasada dotyczy antraktu. Pamiętajmy, że w teatrze obowiązują nieco inne zasady niż w kinie. W żadnym wypadku nie można jeść, ani pić napojów w trakcie spektaklu. Zakazane są także rozmowy i używanie telefonów. Jeśli wybieramy się na sztukę w okresie jesienno – zimowym, koniecznie pozostawmy okrycia wierzchnie w szatni, nie wolno ich wnosić na salę. Im wcześniej zajmiemy swoje miejsce tym lepiej.

Niektórym mogłoby się wydawać, że wyście do teatru do żadna przyjemność, a tylko rygorystyczne zasady. Nic bardziej mylnego. Coraz częściej podczas spektaklu spotykamy się z nagłymi salwami śmiechu ze strony widowni, szczególnie podczas scen komediowych. Polskie teatry bez wątpienia przeżywają swoją „drugą młodość”. Wybierając się na spektakl, warto skorzystać z oferty teatrszekspirowski.pl, znajdziemy tam nie tylko mnóstwo sztuk, które z pewnością zapewnią nam rozrywkę na najwyższym poziomie, ale także świetne koncerty.

Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *