Budujesz w głośnej okolicy? Pomyśl o oknach.

Gdy okna naszego nowego mieszkania lub domu wychodzą na bardzo ruchliwą ulicę, a uciążliwe odgłosy z zewnątrz – jeżdżące samochody, tramwaje czy pociągi utrudniają codzienne życie, warto zastanowić się nad zmianą okien. Spokojny relaks w domowym zaciszu, niczym nie zakłócony seans filmowy czy popołudniowa drzemka są bardzo ważne i będą możliwe tylko w przypadku, gdy hałas z zewnątrz nie będzie wdzierał się do naszego domu. Jakie więc wybrać okna, aby efektywnie wyciszyć nasze wnętrze i móc cieszyć się spokojnym odpoczynkiem w swoich czterech kątach?

Izolacyjność akustyczna okien

Hałas dochodzący z ulicy potrafi skutecznie utrudnić nam funkcjonowanie w domu, a tym bardziej relaks. Dlatego, gdy budujemy lub remontujemy nasz dom, warto zwrócić szczególną uwagę, czy okna które wybieramy mają odpowiedni współczynnik tłumienia hałasu wyrażany w decybelach. Im wyższa wartość tego wskaźnika, tym lepiej nasze okna będą izolować hałasy dobiegające z zewnątrz. Warto również przywiązać dużą uwagę do wyboru szyb okiennych. Szyba to tak oczywista część okna, że często o niej zapominamy. Jednak rodzaj szkła wpływa na całościowe właściwości okien. Pakiety szybowe złożone z zespolonych szyb zastosowane np. w oknach Ekoplast mają pozytywny wpływ na parametry okien – redukują straty i zyski ciepła w zależności od pory roku, obniżają straty energetyczne, chronią przed atakami i przed nadmiernym promieniowaniem UV oraz  dobrze  izolują akustycznie wnętrza – dźwiękoszczelność okien. Kolejną rzeczą, o której nie można zapomnieć jest odpowiedni montaż całej stolarki okiennej. Najlepiej zlecić jego wykonanie profesjonalnej ekipie lub zakupić okna u producenta, który zapewnia montaż. Przy zakupie okien Ekoplast otrzymamy bezpłatny pomiar, fachowe porady i zapewniony nam zostanie solidny montaż całej stolarki okiennej.

Cicho i przewiewnie

Przy ruchliwych i głośnych ulicach naturalnym jest, że rzadko zdarza się otwierać okna i wietrzyć mieszkania. Dźwiękoszczelne okna skutecznie wygłuszą wnętrze, nie można jednak zapomnieć o cyrkulacji zużytego powietrza oraz odprowadzaniu wilgoci z mieszkania. Dobrym wyjściem z sytuacji, gdy za oknem panuje hałas i zanieczyszczenia, jest zastosowanie nawiewników lub zdecydowanie się na okna z wmontowanymi wywietrznikami, przykładowo na okna Ekoplast z funkcjonalnymi wywietrznikami, które zagwarantują dobrą cyrkulację powietrza oraz odpowiedni mikroklimat w mieszkaniu. Takie rozwiązanie zapewni nam ciszę i napływ świeżego powietrza nawet przy szczelnie zamkniętych oknach.

Jeśli więc mieszkanie, czy dom znajduje się przy bardzo ruchliwej ulicy, powinno wybierać się okna o bardzo dobrej izolacji akustycznej zapewnionej poprzez solidną stolarkę okienną, stosowne szyby i odpowiedni montaż. A dodatkowe wyposażenie okien w nawietrzniki pozwoli zadbać o obieg powietrza we wnętrzu.

Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *