Co wybrać zamiast welonu?

W obecnych czasach, panny młode mają do dyspozycji szeroki wybór stylizacji ślubnych. Mogą postawić na klasykę, lub wypróbować konkretny styl pasujący do charakteru uroczystości lub ich własnych upodobań. Coraz częściej przyszłe panny młode rezygnują z tradycyjnego welonu, stawiając na jego alternatywy. Czym zatem zastąpić welon? Warto zapoznać się z najciekawszymi propozycjami.

Woalka

Wśród różnych alternatyw welonu dla Panny Młodej można wskazać wszelkie woalki. Niektóre modele swoim wyglądem przypominają powłóczyste welony, dlatego wybór woalki zamiast welonu dla wielu osób staje się oczywisty. W obecnych czasach woalki nadają elegancji całej kobiecej stylizacji, ale także wprowadzają do niej odrobinę tajemniczości. Woalki szczególnie dobrze prezentują się w strojach w stylu retro. Z powodzeniem można je komponować także z innymi dodatkami, takimi jak na przykład toczki, kokardy oraz pozostałe elementy biżuteryjne.

Grzebyk

Kolejną fantastyczną ozdobą do włosów, która może być zastosowana zamiast welonu, jest grzebyk ślubny. Grzebyk może zarówno towarzyszyć welonowi, jak i występować w formie samodzielnej. Grzebyk powinno się w indywidualny sposób dostosować do fryzury danej kobiety. Jego kształt powinien być zależny od konkretnego uczesania. Natomiast rozmiar grzebyka warto odnieść do wybranego modelu sukni ślubnej, a także ilości dekoracyjnej biżuterii.

Opaska biżuteryjna

Podczas wybierania najlepszych dekoracji do włosów na ślub można wskazać także różnego rodzaju opaski biżuteryjne, które stanowią doskonałą alternatywę dla welonów. Opaski do włosów dostępne są w sprzedaży w różnych wariantach, dlatego mogą być zarówno eleganckie, jak i bardziej swobodne. W dużej mierze zależne jest to od ilości zdobień. Opaska biżuteryjna doskonale sprawdzi się w przypadku każdej fryzury, jednak podczas jej wyboru powinno się zwrócić uwagę na odpowiednie dopasowanie kolczyków.

Tiara

Bardzo dobrym pomysłem na zastąpienie welonu będzie także tiara. Dzięki takiej ozdobie do włosów będzie można poczuć się na własnym ślubie jak prawdziwa księżniczka. Tiarę z powodzeniem można stosować w formie samodzielnej, ponieważ prezentuje się bardzo ekskluzywnie i nie wymaga żadnych dodatkowych ozdób.

Wianek

Doskonałą ozdobą dla włosów będzie także wianek, który prezentuje się niezwykle dziewczęco. W fantastyczny sposób zastąpi na ślubie welon, ponieważ jest uniwersalny oraz ponadczasowy. Wianek idealnie sprawdzi się przede wszystkim wśród romantycznych panien młodych, dlatego warto go stosować jako element stylizacji rustykalnych, a także boho. Wybrany wianek powinien być dobrze dopasowany do sukni ślubnej, ale także fryzury. Doskonale będzie się prezentował w plenerze, w otoczeniu zieleni, ponieważ w tym przypadku całość będzie wyglądała niezwykle spójnie.

Kwiaty

Zamiast welonu w dniu ślubu doskonale sprawdzą się także kwiaty, które fantastycznie będą się prezentowały we włosach. Jest to bardzo elegancka forma dekoracji, a wśród możliwych do wyboru opcji wymienia się zarówno żywe, jak i sztuczne kwiaty. Pojedynczy kwiat lub cała kompozycja kwiatów powinna być w odpowiedni sposób dostosowana do bukietu, który został wybrany przez Pannę Młodą. Wśród najpopularniejszych kwiatów do ślubu można wymienić róże, małe storczyki, a także lilie oraz stokrotki.

Koronkowy czepek

Koronkowy czepek swoim wyglądem nieco przypomina welon ślubny, dlatego z całą pewnością również będzie stanowił dla niego fantastyczną alternatywę. Będzie pasował do prostej sukni ślubnej stworzonej z tego samego materiału. Ten produkt idealnie sprawdzi się wśród wszystkich kobiet, którym marzy się ślub stylizowany na lata dwudzieste.

Toczek

W przeglądzie najlepszych dekoracji ślubnych nie można zapomnieć o tradycyjnym toczku, który prezentuje się niezwykle elegancko. Ta wytworna ozdoba do włosów sprawdzi się zarówno podczas ślubu cywilnego, jak i kościelnego. Dlatego warto się na nią zdecydować, w szczególności, jeśli planuje się stylizację w klasycznym stylu.

Inne ozdoby

W obecnych czasach w sprzedaży można również znaleźć inne ozdoby do włosów, które będą stanowiły doskonałą alternatywę dla welonu. Wśród nich można na przykład wymienić kokardy lub pióra, które sprawdzą się podczas komponowania stylizacji w stylu retro, a także w nieco bardziej swobodnym stylu. Takie ozdoby będą również odpowiednie na wydarzenie organizowane w stylu Great Gatsby.

Jak wybrać ozdobę?

Wiele przyszłych Panien Młodych zastanawia się, na jakie ozdoby do włosów warto postawić. Doskonałym rozwiązaniem w tym przypadku będzie zdecydowanie się na usługi takiej osoby jak wedding planner, która na pewno pomoże podjąć wszystkie niezbędne decyzje. Wedding planner wspomaga przyszłych nowożeńców na każdym etapie organizowania ślubu, a w tym także komponowania dobrze dopasowanych stylizacji.

Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *