Czym są systemy zarządzania transportem?

System zarządzania transportem jest to rodzaj platformy logistycznej, która wykorzystuje technologię i pomaga firmom transportowym i spedycyjnym planować, optymalizować realny przepływ towarów eksportowanych oraz importowanych. System dla transportu obsługuje także dokumentację po to, aby zapewnić zgodność wysyłki z fakturami, listami przewozowymi oraz programami magazynowymi.

System w łańcuchu dostaw

System dla transportu jest zazwyczaj jednym z elementów większego systemu zarządzania i nadzoru nad całym łańcuchem dostaw. Programy transportowe zapewniają nieprzerwany wgląd w bieżące operacje transportowe, zawierają informacje oraz dokumenty potwierdzające zgodność handlową oraz nadzorują terminy realizacji dostaw ładunków oraz towarów. Systemy zarządzania w transporcie ma za zadanie usprawnić złożony proces zarządzania zoptymalizować transport lądowy, lotniczy bądź morski.

Inwestycja, która się opłaca

Programy dla transportu tworzone są i udoskonalane we współpracy z obecnymi od lat, doświadczonymi spedytorami i przewoźnikami. Dzięki temu system dla transportu jest w stanie sprostać coraz bardziej wyśrubowanym wymogom stawianym przez rynek przewozowy.

Poprzez właściwie zaprojektowane ustawienia i funkcje system bardzo pozytywnie wpływa na poprawę organizacji pracy w firmach. Program automatycznie uzupełnia dane kontrahentów, bezpośrednio kompletuje i wysyła dokumenty i nieprzerwanie aktualizuje marżę wirtualną i realną.

Twórcy niektórych systemów dla transportu oferują elastyczne formy rozliczania abonamentów za użytkowanie, które są uzależnioną od ilości obsłużonych zleceń w miesiącu.

Kompatybilność systemów

Oprogramowania dla transportu składa się także z panelu, który pozwala na jednoczesne rozliczenie usługi transportowej i spedycyjnej. Dzięki takiej możliwości nie ma konieczności pracy na wielu programach księgujących.

Kreator dokumentów handlowych wbudowany w kompleksowy system tworzy szybkie i proste dokumenty, które są uzupełniane automatycznie i daje możliwość pełnego wglądu w prognozy przychodów. Programy te mają także możliwość optymalizacji kosztów w oparciu o wyliczoną marżę. Moduły systemowe dla transportu to nie tylko obsługa faktur i rachunków, ale także automatyczna windykacja zaległych należności.

Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *