Kontenery IBC – co należy o nich wiedzieć?

Transportowanie substancji ciekłych generuje olbrzymie problemy. Są one ogromnym wyzwaniem dla branży logistycznej, która latami starała się wypracować pewne standardy i rozwiązania pozwalające bezpiecznie oraz efektywnie przewozić takie ładunki. Efektem tych prac są kontenery IBC.

Z jakiego powodu ładunki ciekłe stwarzają tak wiele problemów?

Żeby można było docenić zalety, którymi charakteryzują się Kontenery ibc, w pierwszej kolejności dowiedzieć się należy, z jakiego powodu transport ładunków płynnych stanowi tak wielkie wyzwanie dla każdego przewoźnika. Co w tym takiego trudnego?Wiedzieć trzeba, że ładunki ciekłe, takie jak paliwa, piwo czy też zwykła woda, są niezwykle niebezpieczne dla pojazdu, który je wiezie. Przede wszystkim są one bardzo ciężkie, a dodatkowo niestabilne. Wystarczy wjechanie ze zbyt dużą prędkością w zakręcie, aby przewożony płyn przeważył auto, co doprowadzi do jego przewrócenia się. Oczywiście takie ładunki jak paliwo są dodatkowo wrażliwe na wysokie temperatury, ogień czy też wyładowania elektryczne, co dodatkowo podnosi ryzyko ich zniszczenia.

Czym są kontenery IBC?

Odpowiedzią na powyższe zagrożenia są niezwykle ciekawe kontenery IBC. Są to bardzo duże pojemniki wykonane z tworzyw sztucznych, które osadzone są na palecie i często dodatkowo wzmocnione metalową siatką. W efekcie tego taki pojemnik jest niezwykle stabilny i nawet tak niebezpieczny ładunek jak różnego typu płyny nie spowoduje jego przewrócenia się.

Jakie są najważniejsze zalety kontenerów IBC?

Jak więc widać, kontenery tego typu to naprawdę bardzo ciekawa rozwiązanie. Warto się teraz jednak zastanowić na tym, jakie jeszcze posiadają one zalety. Co się zyskuje, jeśli wykorzystuje się taki kontener?Oprócz tego, że kontenery tego rodzaju są bardzo stabilne, są również łatwe do załadunku i rozładunku. Dzięki temu, że znajdują się na standardowej palecie, można je szybko i łatwo przemieszczać.Co więcej, plastikowy pojemnik jest niezwykle uniwersalny i może być wypełniany właściwie dowolnym płynem. Wspomnieć również trzeba, że może być szybko gotowy na kolejny ładunek. Po dostarczeniu jednej dostawy wystarczy go tylko przepłukać wodą, aby można było wypełnić go kolejnym ładunkiem. Dzięki temu, że kontenery te są wielokrotnego użytku, przynoszą naprawdę wiele oszczędności, co rekompensuje wysoką cenę ich zakupu.Oczywiście na rynku znaleźć można różne wielkości i pojemności kontenerów tego typu, więc każdy zainteresowany nimi przedsiębiorca znajdzie coś odpowiedniego dla siebie i swoich potrzeb.

Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *