Dieta białkowa oxy

Ostatnimi czasy coraz więcej mówi się o tak zwanej diecie oxy. Czy jest to jednak skuteczny sposób na zrzucenie nadmiaru kilogramów? Jak dieta ta wpływa na zdrowie? Warto zapoznać się z informacjami odnośnie diety, ażeby odchudzać się skutecznie, ale również bezpiecznie.

Dieta oparta na białku

Dieta oxy należy do diet białkowych, które są okryte niezbyt dobrą sławą. Chodzi rzecz jasna o ich wpływ na zdrowie. Dobrze znana była swego czasu dieta Dukana. Dzisiaj nadal jest przez niektórych stosowana, jednak straciła już bardzo na popularności. Wszystko z tego względu, iż jest ona bardzo szkodliwa dla wielu organów ciała. Przede wszystkim mocno szkodzi wątrobie, jednak nie pozostaje również bez wpływu na nerki. Są to zresztą działania bardzo charakterystyczne dla diet białkowych.

Okazuje się jednak, że dieta oxy jest zdecydowanie bezpieczniejsza. Wszystko przez to, że do białek zwierzęcych dołącza się w niej również białka roślinne. Jak się natomiast okazuje, przede wszystkim te pierwsze negatywnie wpływają na zdrowie. Ponadto, również czas trwania diety opartej tylko i wyłącznie na białku jest w tym przypadku o wiele krótszy. Należy jednak pamiętać, że szkodliwość każdej diety zależy też po części od siły danego organizmu.

Na czym polega dieta oxy?

Niewątpliwie, w tym miejscu warto wytłumaczyć, na czym konkretnie polega dieta oxy. Generalnie, składa się ona przeważnie z trzech etapów. Pierwszy z nich polega na spalaniu tłuszczu. Jest to etap, który pojawia się praktycznie we wszystkich dietach białkowych. Osoba przebywająca na diecie podczas tej fazy żywi się tylko białkami zwierzęcymi.

Kolejnym krokiem jest wprowadzenie do diety również białek roślinnych. Ma to na celu utrwalanie efektów pierwszego etapu. Po zakończeniu drugiego etapu przychodzi natomiast czas na etap ostatni. Jego głównym celem jest zapobiegnięcie efektowi jo-jo. Wprowadza się więc do diety rozsądne ilości węglowodanów oraz tłuszczy.

Czy dieta oxy jest skuteczna?

Kwestią kluczową jest odpowiedź na pytanie, czy dieta oxy jest skuteczna? Generalnie, fachowcy nie są co do tego zgodni. Nie brakuje jej zwolenników, którzy generalnie popierają diety białkowe. Wskazują oni na wysokie bezpieczeństwo stosowania diety oxy w porównani udo innych diet tego rodzaju.

Nie brakuje jednak również przeciwników tego rodzaju diety. Twierdzą oni po pierwsze, że pomimo skrócenia czas utrwalania diety i ograniczenia ilości białek zwierzęcych zdrowie i tak jest zagrożone. Przede wszystkim jednak, wskazują oni na niewielką skuteczność diety oxy. Wszyscy są zgodni, ze dieta oparta na białku zwierzęcym powoduje szybką utratę wagi. Niemniej jednak, jej przeciwnicy twierdzą, iż do dochodzi do tego przede wszystkim z powodu spalania zapasów glikogenu, a nie tłuszczów.

Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *