Ford Mustang Mach-E, czyli jak ujarzmić technologię

Nowy Ford Mustang jest połączeniem legendy motoryzacji oraz najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych. Dowody? Ponad 20 tysięcy sprzedanych egzemplarzy na amerykańskim rynku w 2021 roku oraz ogromna popularność wśród europejskich i polskich konsumentów. Co sprawia, że Ford Mustang MACH-E jest doskonałym wyborem?

Właściwości jezdne

Jednym z podstawowych zarzutów wobec aut elektrycznych jest ograniczony zasięg bez emisyjnej jazdy. Niewielkie parametry w tym obszarze podkreślają niepraktyczny charakter aut elektrycznych w perspektywie dalszych podróży. Czy taka obiekcja dotyczy również nowego Forda Mustanga Mach-E? Zdecydowanie nie!

Innowacyjny model Forda został zaprojektowany z myślą o pełnej funkcjonalności użytkowania. To oznacza, że również dłuższe trasy nie stanowią problemu, gdyż pojazd gwarantuje możliwość przejechania ponad 600 kilometrów z zachowaniem pełnej ekologii.

Czy takie okoliczności negatywnie wpływają na dynamikę ruchu? W tym miejscu warto przytoczyć wyniki modelu Mach-E GT, który osiąga przyspieszenie 3,7 sekundy od 0 do 10 km/h!

To jednak nie wszystko, ponieważ nowy Ford Mustang Mach-E dostosowuje się do aktualnych warunków otoczenia. To oznacza, że inteligentne tryby jazdy, Active, Whisper, Untamed, analizują bieżące okoliczność drogowe oraz preferencje kierującego, dopasowując do nich styl jazdy. 

Modyfikacje reprezentują zupełnie nowy poziom w świecie motoryzacji. Auto dostraja dźwięk silnika, oświetlenie kabiny, a nawet ustawienia pracy poszczególnych układów. W ten sposób Ford staje się integralną częścią kierowcy. 

Nowoczesność na wyciągnięcie ręki

Mustang Mach-E to całkowicie elektryczny SUV, wzbogacony o prawdziwie nowatorskie rozwiązania. Co ważne, nieustanna ewolucja technologiczna dzieje się bez angażowania kierowcy, a bezprzewodowe aktualizacje oprogramowania systemu gwarantują coraz lepszą jakość każdej podróży.

Model ładowania może być obsługiwany przez specjalną aplikację FordPass, dzięki czemu proces jest niezwykle intuicyjny. Pojazd wystarczy podłączyć do domowego gniazdka elektrycznego 230 V lub nowoczesnej ładowarki Ford Wallox. Już po 8 godzinach tradycyjnego ładowania samochód jest gotowy na kolejne 600 kilometrów bez emisyjnej przygody!

Warto wspomnieć także o specjalnym systemie E-LATCH, który zapewnia atrakcyjny design oraz niesamowite parametry użytkowe. Brak klamek został zastąpiony zaawansowanym systemem, który automatycznie aktywuje specjalny przycisk otwierania drzwi! Co więcej, mechanizm identyfikuje także moment oddalenia się od pojazdu, samoczynnie zamykając zamki.

To jednak nie koniec niespodzianek. Aplikacja FordPass sprawia, że Twój smartfon staje się prawdziwym centrum obsługi auta, umożliwiając zdalne otwarcie lub zamknięcie zamków, otworzenie bagażnika, uruchomienie silnika oraz wielu innych funkcji!

Ekonomiczny z natury

Potężny zasięg jazdy oznacza brak konieczności tankowania, a w konsekwencji- uniezależnienie się od wahań cen paliwa. Ford Mustang Mach-E to także optymalizacja elementów układu napędowego, co przekłada się na znacznie niższe koszty eksploatacji. Taki wybór oznacza ogromne korzyści dla środowiska oraz domowego budżetu, bez utraty niezapomnianych emocji!

Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *