Przyczyny pojawiania się ofert pracy w opiece w Niemczech

Wiele Polaków i Polaków wyjeżdża za granicę, zwłaszcza tą zachodnią, w poszukiwaniu lepiej płatnej pracy. Opiekunki osób starszych nie należą do wyjątków. Zapotrzebowanie na polskie opiekunki w Niemczech jest z roku na rok coraz większe. Wynika to przede wszystkim z niskiego przyrostu demograficznego: osób starszych jest o wiele więcej niż ludzi młodych. Brakuje więc siły roboczej, rodziny seniorów nie są w stanie same się opiekować schorowanym seniorem, potrzebna jest pomoc. I tu wkraczają polskie opiekunki lub opiekunowie.

Opieka w Niemczech, ale z Polski

Opieka seniora na własną rękę jest dla osoby niedoświadczonej dużym wyzwaniem, zwłaszcza dla najbliższych podopiecznego. Gdy ojciec lub mama nie są w stanie już funkcjonować samodzielnie na skutek chorób, poświęcają swój czas i energię na opiekowanie się rodzicom. Niestety często wraz z upływającym czasem stan seniora się pogarsza. Wtedy członek rodziny musi poświęcić niemal wszystko: swój czas wolny, własną rodzinę i dom, a nawet pracę.

Nikt nie lubi zmian, zwłaszcza osoby starsze, więc dom opieki nawet nie wchodzi w grę. By zapewnić seniorowi opiekę w Niemczech, nie opuszczając domu, jego rodzina decyduje się na zatrudnienie opiekunki. Jednak usługa taka potrafi zrujnować budżet rodzinny – miesięczne koszty w niektórych przypadkach wynoszą nawet 5000 euro.

W takiej sytuacji rodzina podopiecznego zwraca się o pomoc do polskich agencji. Dzięki temu powstają oferty pracy w opiece w Niemczech. Jest to obustronna korzyść: niemieckie rodziny mogą zaoszczędzić, a polskie opiekunki lepiej zarobić. Z przyczyn ekonomicznych kwota rzędu 1800 euro netto jest jednocześnie dla Niemców niska, a dla Polek atrakcyjna. Po przewalutowaniu można otrzymać nawet ponad 8 tysięcy złotych na rękę tylko za miesiąc pracy w opiece w Niemczech.

O ile opiekunka nawiążę współpracę z doświadczoną agencją opiekunek, przykładowo Veritas, może liczyć na dobre warunki pracy w opiece w Niemczech. Agencja zapewnia transport na miejsce zlecenia oraz opiekę koordynatora, który jest zawsze do dyspozycji opiekunki. Zanim oferty pracy w opiece w Niemczech zostaną upublicznione, przeprowadzana jest szczegółowa ankieta z rodziną podopiecznego na temat jego stanu zdrowotnego oraz warunków mieszkalnych. Dzięki temu opiekunki jeszcze przed wyjazdem wiedzą, czego się spodziewać na miejscu. Nasi rekruterzy dopełniają wszelkich formalności, od kwestii ubezpieczeń po rozliczenia składek.

Osoby zainteresowane podjęciem pracy w opiece w Niemczech serdecznie zapraszamy do kontaktu. Czekamy na zgłoszenia: można aplikować poprzez formularz na stronie lub telefonicznie.

Przeczytaj o tym na: Praca w opiece Niemcy.

Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *