Interesujące właściwości yerba mate

Warto dowiedzieć się, dlaczego coraz więcej osób pije regularnie yerba mate. Napar jest niezwykle popularny w Ameryce Południowej, ale jego sława nie bez powodu rozprzestrzenia się także na inne kontynenty. Co trzeba wiedzieć o tym napoju z liści i gałązek ostrokrzewu paragwajskiego?

Szeroki zakres działania na organizm

Kto miał okazję pić już yerba mate, ten może potwierdzić, że jest to wyjątkowy napój. Działa pobudzająco, tak jak kawa, ale nie powoduje rozdrażnienia i nerwowości, a wręcz przeciwnie – wprawia w dobry nastrój, ponieważ posiada mnóstwo substancji odżywczych, w tym witaminy z grupy B. To właśnie te substancje mają bardzo duży wpływ na ludzki układ nerwowy.

Yerba mate sprawia, że czuje się chęć do działania i przypływ energii. Warto ją zatem wypić przed treningiem, ale także podczas nauki i w trakcie pracy wymagającej wzmożonego wysiłku intelektualnego. Oprócz witamin z grupy B, napar zawiera witaminy A, C i E, które są silnymi przeciwutleniaczami. Właściwości antyoksydacyjne naparu wzmacniają polifenole. Pijąc yerba mate, można wzmocnić swoją ochronę przed chorobami takimi jak: nowotwór, miażdżyca i cukrzyca. Dzięki temu, że ma właściwości antybakteryjne, antywirusowe i przeciwgrzybicze, pomaga też w leczeniu różnych infekcji.

Dobra na odchudzanie

Poruszając temat yerba mate właściwości nie sposób nie zwrócić uwagi na to, że pomaga ona zrzucić zbędne kilogramy. Dzieje się tak, bo ogranicza ona łaknienie i daje uczucie sytości. W dodatku reguluje ona poziom cukru we krwi. Dzięki zawartości kwasu chlorogenowego yerba mate sprzyja uwalnianiu glukozy z wątroby. W dodatku napar z ostrokrzewu paragwajskiego przyspiesza spalanie tłuszczu. Warto pomyśleć o piciu yerba mate, gdy chce się schudnąć, ale bez pozbawiania organizmu składników potrzebnych do codziennego funkcjonowania. Garść informacji o właściwościach yerba mate znajdziecie tutaj https://zielonytarg.pl/9-wlasciwosci-yerba-mate-o-ktorych-musisz-wiedziec.html .

Czego jeszcze należy spodziewać się, pijąc yerba mate?

Ten specyficzny napar wpływa też korzystnie na funkcjonowanie układu krwionośnego. Obniża poziom ”złego cholesterolu” i dobrze działa na serce. Warto wiedzieć, że witaminy z grupy B, w które obfituje napar z ostrokrzewu paragwajskiego nie tylko chronią przed pogorszeniem się nastroju, ale także przyspieszają porost włosów i wzmacniają je. Te i inne substancje znajdujące się w yerba mate, takie jak krzem i cynk, poprawiają ponadto wygląd skóry – sprawiają, że wygląda ona zdrowo i promiennie.

Z pewnością można czerpać wiele korzyści z regularnego picia yerba mate. Ten tradycyjny napar zasługuje na docenienie także w naszym kraju!

Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *