Aukcje pojazdów po leasingu – wszystko, co musisz wiedzieć

Nabywcy samochodów używanych mają możliwość skorzystania z oferty różnych serwisów internetowych pośredniczących w sprzedaży aut z drugiej ręki. Oprócz popularnych portali aukcyjnych i ogłoszeniowych w sieci działają też wyspecjalizowane strony z aukcjami, na których można nabyć samochody poleasingowe. Czy warto z nich korzystać oraz jak wziąć udział w takich licytacjach?

Samochody poleasingowe – konkurencyjne ceny i dobry stan techniczny

Na początku wyjaśnijmy, dlaczego w ogóle warto kupować samochody poleasingowe. Tego rodzaju pojazdy pochodzą z polskich salonów oraz mają dobrze udokumentowaną historię serwisową. Przez cały okres eksploatacji były bowiem naprawiane w specjalistycznych warsztatach dilerskich. Takie pojazdy utrzymane są więc w dość dobrym stanie technicznym – wszelkie naprawy były w nich dokonywane na bieżąco i z użyciem oryginalnych części zamiennych. Samochody poleasingowe mają zwykle dość duży przebieg, ale poza tym nie wykazują wyraźnych cech zużycia. To względnie nowe auta – z okresem eksploatacji nie dłuższym niż 5-7 lat. Dostępne są w atrakcyjnych cenach, co sprawia, że są chętnie wybierane przez użytkowników z ograniczonym budżetem.

Wypożyczenie auta przez internet? – sprawdź koniecznie: https://flextogo.com/

Aukcje poleasingowe – jak z nich korzystać?

Samochody poleasingowe możemy kupić na specjalistycznych serwisach aukcyjnych. W licytacji takich pojazdów może wziąć udział każdy – zarówno przedsiębiorca, jak i osoba prywatna – wystarczy tylko założyć bezpłatne konto. Takie portale dają wgląd do setek ogłoszeń. Znajdziemy w nich obszerną dokumentację zdjęciową i dokładny opis parametrów technicznych oraz stanu, w jakim znajduje się dany egzemplarz. W niektórych przypadkach mamy też wgląd do profesjonalnej ekspertyzy wykonanej przez kwalifikowanego rzeczoznawcę – dotyczy to zwłaszcza pojazdów specjalistycznych (ciężarówek, autobusów, ciągników rolniczych i maszyn budowlanych). Często istnieje też możliwość osobistego obejrzenia danego egzemplarza. Na tego typu pojazdy niekiedy udzielana jest też gwarancja rozruchowa, która świetnie zabezpiecza interesy kupujących.

Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *