Jak dokonać wyboru odpowiedniego fotelika samochodowego?

Wśród wielu wyzwań przed którymi stoją współcześni rodzice, jest wybór odpowiedniego fotelika samochodowego, by starczył na wiele miesięcy a nawet lata.

Obecnie w sklepach dostępnych jest wiele różnych i nowoczesnych fotelików, trudno jest więc podjąć najwłaściwszą decyzję. Zanim jednak rodzice dokonają zakupu fotelika, warto wziąć pod uwagę, jakie w danym foteliku zastosowano innowacyjne rozwiązania, czy fotelik jest odpowiednio zabezpieczony, czy jest wyposażony w system ISOFIX, czy fotelik posiada rozbudowaną regulację podnóżka, oparcia i zagłówka oraz co najważniejsze czy będzie pod względem wagi dopasowany do dziecka.

Fotelik Kiddy CruiserFix 3 jest fotelikiem niemieckiej produkcji, oczywisty więc staje się fakt, że jest to fotelik nietuzinkowy, solidnie wykonany. Jest to fotelik przeznaczony dla dzieci o wadze od 15-36 kg, pasujący do większości samochodów, szczególnie tych z wbudowanym systemem dla fotelików z ISOFIX. System ten polega na połączeniu klamr umieszczonych przy foteliku z bazą, zaczepami znajdującymi się w siedzeniu fotela samochodu. Dzięki temu montażowi fotelik jest stabilnie zamontowany, nie chwieje się na boki podczas szybkich manewrów, a dziecko jest jeszcze bardziej bezpieczne.

Fotelik Kiddy CruiserFix 3 posiada innowacyjny system obudowy ścian bocznych fotelika zwanym „plastrami miodu”. Jest to odpowiedni splot, który sprawdza się w momencie kolizji drogowej, ponieważ w chwili uderzenia pochłania on uwolnioną siłę uderzenia. Fotelik ten może być montowany za pomocą samochodowego pasa bezpieczeństwa, w odpowiednim poprowadzeniu pasa pomagają przeznaczone do tego specjalne prowadnice. Fotelik Kiddy CruiserFix 3 montuje się niezwykle łatwo, szybko i bezpiecznie, nawet dla osoby, która pierwszy raz montuje ten fotelik.

Kiddy CruiserFix 3 wyposażony jest w innowacyjny system Kiddy Shock Absorber, to specjalny materiał znajdujący się na podłokietniku, który w chwili silnego impulsu odciąga energię od dziecka siedzącego w foteliku. Reguluje się oparcie fotelika jak i jego podnóżek w 5 pozycjach.

Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *