Jak izolować konstrukcje drewniane od ognia?

Ochrona przeciwpożarowa konstrukcji drewnianych wydaje się skomplikowanym, długim i drogim procesem. W rzeczywistości jednak istnieje na rynku wiele rozwiązań, dzięki którym zabezpieczenie drewna przed wpływem ognia jest proste, a jednocześnie niezwykle skuteczne. Do najpopularniejszych opcji należy farba ognioochronna i masa natryskowa.

Farba ognioochronna i lakier ognioodporny

Podczas malowania farbą na ścianach i sufitach należy najpierw użyć lakieru bazowego, aby uczynić powierzchnię ognioodporną. Dotyczy to również drewna wewnętrznego i zewnętrznego. Takie rozwiązanie jest najbardziej wydajne pod względem ekonomicznym, a także pozwala na najszybsze uzyskanie ognioodporności. Taka ochrona przeciwpożarowa konstrukcji drewnianych sprawdza się w różnych projektach, niezależnie od ich wielkości i stopnia zaawansowania. Dodatkowo jest łatwa w użyciu i zaizoluje pomieszczenia przed ciepłem oraz pomoże powstrzymać pożary.

Więcej informacji na temat tego, jak stosować ochronę przeciwpożarową konstrukcji drewnianych, można znaleźć na stronie https://www.promattop.pl/pl-pl/centrum-wiedzy/centrum-wiedzy/ochrona-przeciwpozarowa-konstrukcji-drewnianych.

Masa natryskowa

Nagie drewno wewnętrzne i zewnętrzne można zabezpieczyć produktami ognioodpornymi, które wsiąkają w drewno, a na jego powierzchni tworzą dodatkową warstwę ochronną. Wielkim plusem takiego rozwiązania jest to, że można je zastosować do wielorakich powierzchni o różnym kształcie. Ochrona przeciwpożarowa nakładana natryskowo dociera do najbardziej ukrytych zakamarków, dzięki czemu ogień do nich nie dotrze i nie uszkodzi drewna.

Obudowa konstrukcji

Zabezpieczenie drewna dodatkowymi warstwami ognioodpornymi to skuteczny sposób na zminimalizowanie szkód. Ochrona przeciwpożarowa konstrukcji drewnianych, która polega na zastosowaniu np. ognioochronnych płyt gipsowo-kartonowych, wykorzystywana jest zarówno w przypadku budynków komercyjnych, jak i mieszkalnych.

Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *