Jak kolorowanki wpływają na rozwój dziecka?

Dzieci uwielbiają kolorowanki! Mogą kolorować godzinami. To doskonała zabawa, która jednocześnie bawi i uczy. W Internecie możesz znaleźć wiele atrakcyjnych kolorowanek dla swojej pociechy, które wspierają je na wielu płaszczyznach. Poznaj najważniejsze zalety kolorowania oraz wpływ tej aktywności na rozwój dziecka.

Poznaj zalety kolorowania


Dzięki kolorowankom dzieci ćwiczą:

 

  • koordynację oko-ręka,
  • koncentrację,
  • uważność,
  • wytrwałość,
  • precyzję,
  • sumienność,
  • małą motorykę (sprawność dłoni i palców),
  • sprawność manualną – wspomagając późniejszą naukę pisania,
  • kreatywność.

Jak dzięki kolorowankom dzieci ćwiczą koordynację oko-ręka? Żeby wypełnić kolorowankę dziecko musi nauczyć się odpowiedniego trzymania kredki oraz niewychodzenia za linię. Aktywność ta wymaga skupienia, a im mniejsze pole, tym większe wyzwanie. Dziecko doskonali w ten sposób tak przydatne cechy charakteru jak: cierpliwość, wytrwałość i staranność. Oprócz tego kolorowanki wzmacniają samoocenę, ponieważ dziecko samodzielnie wykonało zadanie. Warto je za to pochwalić.

Kolorowanie to sposób na nudę, szczególnie kiedy trzeba czekać, np. w poczekalni przed wizytą u lekarza czy w podróży. Dziecko, które koloruje potrafi skupić się na jednej czynności. Podczas zabawy wycisza się, uspokaja, rozładowuje napięcie emocjonalne oraz trenuje uważność.

Czy kolorowanki dla dzieci rozwijają wyobraźnię? Jak najbardziej! Trawa może być przecież żółta, a słońce zielone. Ważne, żeby pozwolić dziecku na samodzielny wybór kolorów. Można je również zachęcać do domalowywania własnych elementów.


Sprawdź bogatą ofertę


Kolorowanki dla dzieci pogłębiają wiedzę o świecie, rozwijają przydatne w przyszłości umiejętności i cechy charakteru. Dlatego zawsze warto mieć je pod ręką, tym bardziej, że zyskujemy dla siebie nieco więcej wolnego czasu. Obecnie na portalu Rozwój dziecka możemy znaleźć bogatą ofertę kolorowanek. Umożliwiają one rozwój inteligencji emocjonalnej dziecka, np. nauczając o emocjach i uczuciach. Uczą cyfr i liczb oraz czytania i rozumienia tekstów. A także wyposażają w wiedzę na temat przyrody i geografii. 

Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *