Jak właściwie wycenić nieruchomość?

Każdy, kto samodzielnie wyceniał nieruchomości Wiązowna wie, że ocena wartości przeprowadzana przez bank zwykle ma się różnie do indywidualnych ustaleń. Mówiąc wprost – zlecona specjaliście wycena domu lub mieszkania będzie wyglądać zupełnie inaczej niż ocena banku.

Kto ma rację?

Im wyższa wycena, tym większe korzyści. Nieruchomość na Wiązownej to obiekt, którego dokładną wartość trudno oszacować. Jej cena zmienia się zależnie od perspektywy, użytych wskaźników, sytuacji rynkowej itd. Mówiąc wprost – wartość tą definiuje tylko kwota, za którą ktoś faktycznie ją kupił, a nie kwota, którą wycenia rzeczoznawca.

Warto samodzielnie zlecić wycenę nieruchomości. Dzięki temu łatwiej będzie podać odpowiednią kwotę w ogłoszeniu. Na początek może być ona nieco wyższa. Dzięki temu łatwiej będzie „spaść” z ceną, jeśli zajdzie taka potrzeba. A że każdy chce negocjować, to wiadomo od dawna. Dlatego warto przygotować sobie kwotę, z której łatwo można zrezygnować.

Jak zawyżyć wartość nieruchomości?

W negocjacjach cenowych ważna jest umiejętność przedstawiania właściwych argumentów. Trzeba wiedzieć jakimi danymi się posiłkować, aby klient chciał kupić nieruchomości Wiązowna za wyższą cenę. Lista takich argumentów jest uzależniona jedynie od kreatywności sprzedawcy i to on decyduje, którymi z nich należy się posłużyć.

O jakich argumentach mowa? Należą do nich m.in. bliskie sąsiedztwo przychodni, szpitala, szkoły, przystanku, dworca autobusowego lub kolejowego, a także miejsce parkingowe i atrakcje o charakterze turystycznym. Sprzedający musi po prostu przedstawić jak najwięcej korzyści wynikających z nabycia nieruchomości.

Jak obniżać cenę?

Szybki spadek ceny nieruchomości Wiązowna oznacza, że jej aktualny właściciel jest bardzo zdesperowany. Kupujący może więc dojść do wniosku, że dalsze czekanie przełoży się na kolejne spadki. Dlatego cenę nieruchomości należy obniżać powoli, by wyczuć potencjalnych klientów i zwiększyć zysk.

Reasumując, sprzedaż nieruchomości jest czasem trudniejsza od ich zakupu. Źródłem problemów jest najczęściej właściwe oszacowanie ceny. Trzeba też zwrócić uwagę na bieżące uwarunkowania rynkowe, zjawiska gospodarcze, a także na szereg innych czynników o charakterze mikro i makroekonomicznym.

Więcej informacji znajdziesz na stronie nieruchomości Wiązowna.

Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *