Jak powrócić do formy po ciąży?


Ciąża jest stanem szczególnym dla kobiety nie tylko ze względu na to, że przygotowuje się ona do zmiany w organizacji całego życia – dużo dzieje się również w jej ciele. Rozwój nowego człowieka wpływa na to, że ciało się zmienia, hormony zaczynają pracować w inny sposób i przygotowują organizm do porodu. Wiele z tych zmian nie znika jednak wraz z wydaniem dziecka na świat. Jak wrócić do formy po ciąży?

Zadbaj o siebie już w ciąży

Zmiany, które zachodzą w organizmie, są widoczne już w trakcie ciąży. Praca hormonów w układzie kostnym czy limfatycznym jest bardzo odczuwalna. Ciężarne najczęściej skarżą się na bóle pleców i obrzęki nóg, a wraz ze wzrostem wagi pojawiają się rozstępy zarówno na brzuchu, jak i na nogach czy piersiach. Duży wpływ na te zmiany ma odżywianie w trakcie tego błogosławionego stanu – warto więc zadbać o kondycję skóry już w trakcie ciąży. Najlepiej oddać się w ręce specjalistów w gabinetach SPA. Masaże skierowane do ciężarnych, które mają ulżyć w bólu pleców czy nóg, poprawiają też ukrwienie, zapobiegając nadmiernym obrzękom. Dodatkowo taka chwila dla siebie będzie dobra zarówno dla ciała, jak i dla ducha przyszłej mamy. Kobieta będąca w stanie odmiennym powinna dbać o siebie, odpoczywać i rozpieszczać się.

Wróć do formy po ciąży

Ciąża kończy się wraz z narodzinami dziecka. Jednak z punktu widzenia biologii organizm będzie dochodził do siebie jeszcze przez długie miesiące i to zarówno pod względem fizycznym, jak i hormonalnym. Na początku ważne jest nowo narodzone dziecko, jednak po pewnym czasie mama może na nowo zacząć myśleć również o sobie. Sprawność i dobre samopoczucie matki jest ważne zarówno dla niej samej, jak i dla dziecka. Trzeba pamiętać, że każda próba powrotu do formy musi najpierw zostać skonsultowana z lekarzem.

Aktywność fizyczna czy odpowiednie, zdrowe żywienie to nie wszystko. Warto również zadbać o kondycję ciała i skóry od zewnątrz. Odpowiednie zabiegi ujędrniające zarówno całe ciało, jak i tylko biust, czy masaże modelujące sylwetkę są doskonałym wsparciem do pierwszych aktywności po ciąży. Takie zabiegi wykonywane w profesjonalnym gabinecie SPA pomagają wrócić skórze do formy sprzed ciąży, likwidują bóle, które powstały w jej trakcie, a przede wszystkim są doskonałym sposobem na chwilę relaksu dla każ|dej młodej matki.

Zabiegi ujędrniające oraz masaże są doskonałym rozwiązaniem zarówno dla tych kobiet, które znajdują się obecnie w ciąży, jak i dla tych, które są już po porodzie. Jest to szczególny czas dla kobiety i warto zadbać o siebie jak najlepiej, aby następnie móc w kontrolowany sposób wrócić do formy sprzed ciąży.

Artykuł przygotowany przy współpracy z http://salon.cece.pl/

Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *