Jakie śruby ze stali nierdzewnych są często stosowane?

Aktualnie śruby wykonane ze stali są bardzo popularne. W sklepach internetowych lub stacjonarnych z takim asortymentem nie brakuje dużego wyboru. Klienci mają zatem spore pole do popisu. Jakie elementy z tej kategorii są często wybierane? Dlaczego tak się dzieje?

Śruby drobnozwojne sześciokątne z pełnym gwintem

Warto tutaj wspomnieć między innymi o takich elementach. Czym charakteryzują się śruby drobnozwojne sześciokątne z pełnym gwintem? Na początek trzeba zaznaczyć, że posiadają one normy DIN 961 ISO 8676. Jaki mamy tutaj rodzaj gwintu? Jest to gwint drobnozwojny, co przydaje się w wielu sytuacjach – znajduje się on na całej długości trzpienia. Elementy tego typu są wykonane ze stali w klasie wytrzymałości 8.8/10.9. W jaki sposób jest realizowana ochrona przed korozją? Niektóre elementy nie posiadają żadnej powłoki. Czasami stosuje się jednak ocynk galwaniczny, ocynk płatkowy itp. Gdzie znajdują zastosowanie produkty tego typu? Należy podkreślić, że śruby drobnozwojne sześciokątne z pełnym gwintem są wykorzystywane między innymi w mechanice samochodowej. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby użyć ich także w trakcie budowy maszyny. Wszystko dlatego, że są między innymi odporne na korozję, łatwe w obróbce czy czyszczeniu.

Śruby drobnozwojne sześciokątne z niepełnym gwintem

Na uwagę zasługują także śruby drobnozwojne sześciokątne z niepełnym gwintem. Posiadają one oznaczenia DIN 960 oraz ISO 8765 (ta norma jest rzecz jasna częściej stosowana, ponieważ ma zasięg międzynarodowy). Tutaj także mamy do czynienia z gwintem drobnozwojnym występującym na całej długości trzpienia. Klasa wytrzymałości opisywanych produktów to 8.8/10.9. Jaka może być zastosowana powłoka? Surowa, ocynk galwaniczny, ocynk płatkowy czy na przykład czerniona. Produkty tego typu są wykorzystywane między innymi w motoryzacji. To jednak nie wszystko. Aktualnie bardzo dużo osób wykorzystuje śruby drobnozwojne sześciokątne z niepełnym gwintem również w czasie konstruowania maszyn rolniczych.

Gdzie kupować dobrej jakości śruby?

Aby zapewnić sobie wszystkie walory elementów tego typu, trzeba wybierać odpowiednie sklepy. Należy decydować się na takie placówki, które współpracują z dobrymi producentami tworzącymi takie elementy nie od dzisiaj. Doświadczenie w branży oraz pozytywne opinię od Klientów mogą być łatwo zweryfikowane. Trzeba również wziąć pod uwagę warunki finansowe. Zwłaszcza, że aktualnie konkurencja jest bardzo duża. Dzięki temu można zaoszczędzić  nawet kilka czy kilkanaście procent.

Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *