Jak wybrać dobry kurs online i nie dać się oszukać?

Czasy współczesne dają nieograniczone możliwości samodoskonalenia się. Teraz, po naszej stronie leży tylko i wyłącznie dostępność czasu i wewnętrzna motywacja. Bardzo popularne stają się szkolenia e-learningowe, czy wszelkie kursy w Internecie. Wybór jest coraz większy i łatwo się w tym wszystkim pogubić.

Na rynku dostępne są przeróżne kursy, tak samo płatne, jak i darmowe. Jeżeli wybierzemy płatny kurs językowy online, który okaże się dla nas rozczarowaniem, odczuje to zarówno nasz portfel, jak i my sami. Jak zatem wybrać dobry kurs internetowy i nie dać się nabrać? Na co zwrócić uwagę?

Zainteresowany kupnem kursu językowego? Wybierz język hiszpański online

Jak wybrać dobry kurs w Internecie?

Niestety, bardzo duża część kursów internetowych niesie ze sobą rozczarowanie i zmarnowany czas. Najgorzej, kiedy mamy wobec takiego szkolenia większe oczekiwania, chcemy nauczyć się czegoś konkretnego i chcemy to osiągnąć jak najszybciej, a w zamian otrzymujemy przysłowiowe „lanie wody.”

Weryfikacja kursu – jak przbiega

Decydując się na kupno kursu online, należy dokładnie zweryfikować sprzedawcę, bądź platformę oferującą taką formę nauki. W Internecie wiele osób określa się mianem specjalisty, więc warto wiedzieć co się za tym kryje.

Należy zweryfikować całe zaplecze kursu – może sprzedawca prowadzi bloga, fanpage, jest dostępny na różnych portalach społecznościowych etc. Sprawdźmy co taka osoba sobą reprezentuje i co może zaoferować, w zamian za nasze pieniądze.

Opinie w Internecie bywają bardzo przydatne, dlatego warto na chwilę zatrzymać się w tym miejscu i przeanalizować wnioski innych. Z pewnością pomoże to uchronić się przed kupnem mało wartościowego kursu i pomoże wybrać ten właściwy.

Sprawdź: język francuski online

Forma kursu

Forma, w jakiej dostajemy materiały do nauki jest niezwykle ważna. Każdy z nas preferuje odmienne metody nauki: jedni wybiorą materiały audio, niektórzy wolą wizualizacje, a jeszcze innym wystarczą wyłącznie dokumenty w formacie PDF. Dlatego, jeżeli możemy wybrać formę, w jakiej otrzymamy materiały szkoleniowe, mamy podstawy by myśleć o sprzedawcy kursu, jako o profesjonaliście.

W przypadku kursów językowych, dana platforma szkoleniowa lub sprzedawca kursu powinien pracować w oparciu o urozmaicone i profesjonalne materiały audio i wideo. Dzięki temu nauka będzie skuteczniejsza i przyjemniejsza.

Dostępność kursu

To, wbrew pozorom, całkiem istotna kwestia kursu internetowego. Autor szkolenia online może oferować dostęp do platformy, może przesyłać maile z treścią lub udostępniać filmiki na grupie. Warto zwrócić uwagę, jak dane treści będą nam przekazywane i dostarczane.

Platformy czy specjalnie stworzone do tego strony, oferują o wiele więcej możliwości dostępu do danych. Jeżeli kurs jest wykupywany dożywotnio, powinna być to dedykowana platforma, do której powinniśmy mieć nieograniczony dostęp. Wtedy również możemy skorzystać z aktualizacji danych kursów.

Podsumowanie

Ilość dostępnych obecnie kursów internetowych jest tak ogromna, że czasami trzeba „przekopać” się przed całą masę bezwartościowych treści. Jednak można także trafić na coś dobrego i wartego uwagi. Pamiętaj, że zanim zainwestujesz swoje pieniądze, przeprowadź dokładną analizę tego, komu je przekażesz. Zawsze należy sprawdzić dany kurs, aby uchronić się przed zmarnowaniem czasu i pieniędzy.

źródło zdjęcia: freepik.com

Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *