Jak aplikować perfumy?

Prawidłowe aplikowanie perfum jest czynnością, która często budzi wątpliwości. Co zrobić, aby zapach utrzymywał przez wiele godzin, ale jednocześnie nie był przytłaczający dla innych? Gdzie powinno się perfumy aplikować? Czy powinno się pryskać perfumy na włosy? Na te pytania postaramy się jak najlepiej odpowiedzieć w dzisiejszym artykule. Poznają kilka podstawowych zasad, będziesz używał perfum tak, aby całkowicie wykorzystać ich zapachowy potencjał.

Od czego zależy trwałość zapachu?

Ta kwestia jest mocno związana z jakością perfum. Wbrew pozorom, nie jest to jednak jedyny czynnik, który będzie decydował o trwałości zapachu. Wiele zależy również od rodzaju skóry osoby, która tych perfum używa. Zapachy najlepiej będą trzymały się skóry tłustej, czyli takiej która ma duże ilości sebum. Zachowuje ono woń i sprawia, że jest wyczuwalna przez wiele godzin. Skóra sucha w dużym stopniu jest pozbawiona naturalnego sebum, które wpływa na trwałość zapachu. Aby ją wzmocnić, można nałożyć na skórę bezzapachowy krem, który będzie pełnił funkcję naturalnego sebum i wzmocni trwałość zapachu.

Oprócz rodzaju skóry, niemałe znaczenie ma także miejsce, na które perfumy aplikujemy. Pamiętajmy, że perfumy najlepiej łączą się z naturalnym zapachem ciała. Będą najdłużej wyczuwalne w miejscach, które są silnie ukrwione, tam gdzie przepływająca krew sprawia, że skóra jest ciepła. Idealnymi miejscami do aplikowania perfum będą zatem:

  • szyja,
  • przeguby dłoni,
  • zgięcia kolan i łokci,
  • skronie.

Należy zachować jednak umiar i nie pryskać perfum we wszystkie powyżej wymienione miejsca. Warto wybrać dwa, maksymalnie trzy ulubione miejsca i rozpylać na nie perfumy. Jeżeli przesadzimy, woń będzie zbyt dusząca dla przebywających wokół nas osób. Oprócz tego, zbyt duże stężenie perfum wpływa na to, że nie prezentują się one tak, jak chcieli tego twórcy.

Koniecznie zobacz: zamienniki perfum w sklepie francuskieperfumy.pl

Jak aplikować perfumy?

Perfumami należy pryskać ciało z pewnej odległości, najlepiej z około 20 cm. Powinno się to robić na suchą i umytą skórę. Aby zapach utrzymywał się dłużej, można użyć kremu nawilżającego. Błędne jest pocieranie spryskanych miejsc! Woń powinna się naturalnie wchłonąć.

Intensywne zapachy można np. rozpylić w powietrzu i następnie przejść przez powstałą w ten sposób mgiełkę. W te sposób nie wykorzystujemy 100% potencjału perfum, ale wiemy też, że zapach nie będzie drażnił nikogo w naszym otoczeniu. Perfumy powinny być aplikowane na 20-30 minut przed wyjściem z domu, ponieważ właśnie wtedy bukiet zapachowy jest najlepszy i najlepiej pachnie.

Czy używać perfum na włosy i odzież?

Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna. Na włosach bardzo dobrze utrzymuje się wszelki zapach. Dlatego także aplikowanie perfum na włosy przedłuży ich wyczuwalność. Jednak pamiętajmy, że w składzie większości perfum znajduje się alkohol, który będzie na pewno zostawiał trwały ślad na włosach w postaci wysuszania ich. Warto zatem zastanowić się, czy przedłużenie trwałości zapachu jest warte utraty zdrowych i gładkich włosów.

Szukasz oryginalnych i trwałych zapachów? Polecamy Yves Rocher perfumy damskie w sklepie francuskieperfumy.pl.

Jednakże nic nie stoi na przeszkodzie, aby aplikować perfumy na odzież. Wspomniane wyżej przejście przez mgiełkę w powietrzu, można wykonać właśnie w kompletnym stroju. Sprawi to, że perfumy osiądą na naszym ubraniu, które będzie wtedy „pachnieć razem z nami.” Jednak nie powinniśmy tylko i wyłącznie pryskać perfum na odzież. Nie wydziela ona ciepła, przez woń utrzyma się na nim o wiele krócej niż na skórze.

Pamiętajmy także, że zanim zaaplikujemy perfumy na odzież, warto najpierw użyć ich w niewidocznym miejscu na ciuchach. W ten sposób upewnimy się, że nie zostaną one odbarwione.

źródło zdjęć: freepik.com

Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *