Kompletowanie apteczki na wyjazd

Kiedy wybieramy się na ferie, wyjeżdżając na przykład w góry wraz z naszymi dziećmi, niemal zawsze pamiętamy o tym, aby spakować odpowiednie ubrania, kilka warstw ocieplanej bielizny czy też niezbędne kosmetyki do pielęgnacji ciała w sezonie zimowym. Rzadziej jednak zdarza nam się pamiętać o odpowiednim skompletowaniu apteczki na tego typu wydarzenie, a jest to niezbędne. Warto zdawać sobie sprawę z tego, że zima to czas, w którym zarówno rodzice, a tym bardziej dziecko, są szczególnie narażeni na wszelkiego rodzaju infekcje, rozpoczynające się od dolegliwości, przypominających zwyczajne przeziębienie. W takich wypadkach należy sięgnąć po odpowiednie preparaty, by nie dopuścić do powikłań. W tym celu należy więc na każdy wyjazd zabierać ze sobą odpowiednio skompletowaną apteczkę pierwszej pomocy.

Jakie leki powinny znaleźć się w apteczce na wyjazd?

Na wyjazdach w góry, zwłaszcza jeśli całą rodziną bierzemy udział w różnorodnych aktywnościach fizycznych, jak narty czy snowboard, oprócz kataru i dokuczającego przeziębienia, może spotkać nas także kontuzja. Trzeba być więc zawsze przygotowanym na każdą okoliczność.

Po pierwsze, w naszej wyjazdowej apteczce nie może zabraknąć między innymi leku na biegunkę. Wyjeżdżając, bardzo często nie mamy pełnej kontroli nad tym, jaki pokarm spożywamy, dlatego też węgiel leczniczy oraz odpowiednio dobrany lek przeciw biegunce mogą uratować niejedną sytuację. Należy oczywiście zabierać ze sobą takie lekarstwa, które są odpowiednie do wieku naszego dziecka.
Kolejnym farmaceutykiem, który powinniśmy koniecznie zabrać ze sobą na wyjazd z dzieckiem, jest, oczywiście, lek przeciwbólowy, również o działaniu przeciwgorączkowym. Najpopularniejszymi są specyfiki, które w swoim składzie zawierają: paracetamol, ibuprofen lub kwas acetosalicylowy. Wybór odpowiedniego składnika zależy w dużej mierze od naszego organizmu. Szczególnie w przypadku dzieci bardzo ważne jest sprawdzenie, w jaki sposób oraz w jakich odstępach czasowych podawać dany lek.

Przede wszystkim ostrożność

Poza lekarstwami hamującymi biegunkę oraz lekami przeciwbólowymi, w apteczce powinny znajdować się także: lekarstwo na ból gardła, plastry i bandaże, kompresy, a także termometr. Są to jednak wyłącznie podstawowe produkty. Jeśli rodzice lub dziecko cierpią na dane choroby przewlekłe, należy, oczywiście, mieć także przygotowane odpowiednie lekarstwa, zapisane przez specjalistę. Nigdy też nie wolno podawać dzieciom farmaceutyków, których działania nie jesteśmy do końca pewni. Czasem wystarczy jedynie zaparzyć ciepłą herbatę z imbirem, miodem oraz cytryną, aby rano poczuć się znacznie lepiej. To bardzo ważne, aby nie faszerować dzieci nadmiarem niepotrzebnych substancji, które po jakimś czasie mogą okazać się szkodliwe dla ich organizmu.

Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *