Rodzaje i stopnie cellulitu

Skórka pomarańczowa to zmora wielu kobiet. Aby pokonać tego wroga, należy dobrze go poznać, dlatego warto dowiedzieć się więcej na temat cellulitu, jego rodzajów oraz tego jak powstaje.

Rodzaje cellulitu

Cellulit tłuszczowy – powiększone komórki tłuszczowe sprawiają, że skóra jest pokryta charakterystycznymi zagłębieniami i grudkami. W pozbyciu się takich zmian pomoże przede wszystkim zmiana stylu życia, zdrowsza dieta i dużo ruchu.

Cellulit wodny – spowodowany gromadzeniem się wody w organizmie, towarzyszy mu niewielka opuchlizna, pod skórą pojawiają się nieduże nierówności. Pomogą między innymi systematyczne ćwiczenia, które poprawiają krążenie krwi i limfy.

Skóra materacowa – zaawansowane zmiany, które prowadzą skutków ubocznych w postaci niedokrwienia skóry. Mają formę dużych zagłębień i guzków. Takie zmiany niestety są nieodwracalne.

Stopnie cellulitu

Pierwszy stopień – pojawiają się drobne grudki, ale można je zauważyć dopiero po ściśnięciu skóry. Drugi stopień – w tym stadium ściśnięta skóra zaczyna przypominać skórkę pomarańczy, może także pojawić się ból. Trzeci stopień – zmiany są widoczne bez naciskania, skóra jest pofałdowana. Czwarty stopień – zmiany są nie tylko bardzo widoczne, ale także bolesne.

Jak pozbyć się cellulitu?

Metody należy dopasować do rodzaju i stopnia zmian. Niewielkie zmiany są znacznie łatwiejsze do usunięcia od zaawansowanych. Dobre efekty przynoszą wszystkie działania, które prowadzą do poprawienia krążenia, usunięcia nadmiaru wody, czy zredukowania tkanki tłuszczowej.

Pierwszy stopień cellulitu jest stosunkowo łatwy do zwalczenia. Najbardziej skuteczną metodą jest aktywność fizyczna. Można zmniejszyć ilość sodu w diecie. Energiczne masaże szorstką gąbką lub rękawicą doskonale poprawią krążenie.

W walce z bardziej zaawansowanym cellulitem pomogą dobre kosmetyki i suplementy diety. Naturalne produkty, które przydadzą się w zmaganiach z uporczywą skórką pomarańczową to kurkuma, zielona herbata, pokrzywa, koper włoski, brokuły, a także czarna rzepa.

Uroda jest bardzo ważna dla wielu kobiet. Cellulit na pewno jej nie poprawia, jednocześnie jest to jedna z najczęściej występujących niedoskonałości. Na pewno częściowo jest za to odpowiedzialny siedzący tryb życia. Brak aktywności fizycznej sprawia, że skóra traci swoją jędrność, a także pogarsza krążenie i powoduje, że organizm nie jest w stanie usuwać wszystkich toksyn. Najlepszym sposobem na pozbycie się wczesnego stadium cellulitu jest aktywność fizyczna, a także zrzucenie kilku kilogramów. Na pewno należy także zatroszczyć się o swoją dietę, przede wszystkim wykluczyć z niej słodycze oraz bardzo tłuste potrawy. Cellulitowi sprzyjają długie, gorące kąpiele oraz używki, np. mocna kawa.

Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *