Mury oporowe i budynki rolnicze

Kiedy myślimy o nowoczesnym budownictwie, to od razu mamy przed oczami wielkie wille mieszkalne i piękne domy jednorodzinne. Tymczasem okazuje się, że Firma Fabud WKB produkuje także specjalne elementy służące od konstruowania budynków przemysłu rolniczego oraz obiektów infrastruktury.

Profesjonalne przedsiębiorstwo

Co ważne, Firma Fabud WKB S.A. jako jedna z najbardziej prężnie działających na rynku budowlanym, posiada własną pracownię projektową i niezwykle nowoczesne wyposażenie – wszelkie niezbędne urządzania i stoły.

Od dwóch dekad przedsiębiorstwo to może pochwalić się profesjonalnym montażem prefabrykowanych konstrukcji żelbetowych i stalowych. Nie ma ryzyka, że coś zostanie wykonane nie tak, jak trzeba albo dojdzie do jakiegoś wypadku.

W firmie tej, podobnie jak w wielu tego typu zakładach, pracują przecież doświadczeni specjaliści, mający odpowiednie uprawnienia i badania. Co więcej, zawsze przestrzegane są zasady BHP, a terminy realizacji zaskakują krótkim czasem.

Co dla budownictwa rolniczego?

Skoro już poznaliśmy zalety, jakimi wyróżnia się Firma Fabud WKB, pora przejść do konkretnych elementów, które są tam produkowane. Nie będziemy jednak opisywać prefabrykatów przeznaczonych do budowy mieszkań. Zgodnie z tym, co napisaliśmy we wstępie, wymienimy najważniejsze moduły, dzięki którym powstają budynki rolnicze.

Firma Fabud WKB oferuje solidne belki podrusztowe, ruszty dla podłoża pieczarkowego i trzody chlewnej oraz, co może być nietypowe – całe budynki z elementów betonowych prefabrykowanych. Takie obiekty są odporne na czynniki chemiczne. Buduje się je bardzo szybko, stąd stanowią doskonałą alternatywę dla zwykłych konstrukcji, jak obory, w których zakwaterowane są zwierzęta czy stodoły, gdzie magazynuje się produkty rolne i przechowuje pojazdy oraz sprzęt rolniczy.

Budownictwo infrastrukturalne

Mosty, drogi, wiadukty – właśnie takie obiekty należą do działu infrastruktury. Jednak, aby zostały one wykonane w sposób profesjonalny, potrzebne są odpowiednie prefabrykaty. Dlatego Firma Fabud WKB produkuje także belki mostowe i zębate, pale, przepusty oraz tzw. mury oporowe.

Te ostatnie wymienione wyżej moduły to prefabrykowane ściany oporowe w kształcie litery L oraz obróconego T. Mają do kilku metrów długości oraz wysokości. Przydają się przy budowie obiektów, które wymagają dużej zmiany poziomu terenu!

Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *