Wygodne oświetlenie dużych pomieszczeń

Duże pomieszczenia wymagają odpowiedniej ilości światła. Zazwyczaj pokoje tego typu mają dużą ilość otworów okiennych, aby je naświetlić. W ciągu dnia sprawdza się to doskonale, ale gdy zapada wieczór konieczne jest sztuczne oświetlenie. Idealnie sprawdzają się wtedy panele LED 60×60 zamontowane na suficie lub ścianach. Dają one przyjemne i równomierne światło.

Równomierne oświetlenie – dlaczego jest tak ważne?

Nie tylko sama moc oświetlenia wewnątrz pomieszczenia jest bardzo istotna. Ważne jest aby światło docierało do wszystkich zakamarków wewnątrz pomieszczenia. W przeciwnym wypadku ściany wyglądają na ponure i zmienia się odbiór odcienia wybranego na ściany. Panele LED 60×60 pozwalają na równomierne oświetlenie, ponieważ świecą w każdą stronę równomiernie – blask nie pada punktowo i kierunkowo. Oświetlenie każdego miejsca w pomieszczeniu zwiększa komfort korzystania.

Wygodna instalacja paneli na suficie podwieszanym

Panele LED montowane na suficie czy ścianach równomiernie oświetlają pomieszczenie, dzięki czemu można korzystać z nich w pełni. Ważne jest to, że instalacja tego typu oświetlenia nie jest zbyt skomplikowana i nie wymaga specjalistycznej wiedzy i umiejętności. Panele LED mogą być zainstalowane zarówno na suficie podwieszanym, na ścianach z karton-gipsu i na klasycznych, murowanych ścianach i sufitach. Dzięki łatwej instalacji coraz częściej inwestorzy wybierają panele jako źródło oświetlenia dla swoich inwestycji.

Jaki jest wybór, gdy chodzi o panele LED 60×60?

Panele LED są do siebie bardzo podobne – mają kwadratowy kształt i są stosunkowo płaskie. Różnią się jednak zarówno poziomem połysku szkła, jak i typem światła. Proste panele charakteryzują się ciepłym lub zimnym światłem. Te o bardziej skomplikowanej budowie pozwalają na regulację typu oświetlenie, jaki i jego koloru. Część paneli LED może być sterowana za pomocą telefonu komórkowego lub systemu inteligentnego domu.

Ciepłe czy zimne światło?

Wybór pomiędzy światłem ciepłym i zimnym zależy od preferencji użytkowników i sytuacji. Światło ciepłe nie męczy oczu, jednak światło o zimnym odcieniu pobudza do działania. Najlepszym rozwiązaniem są zatem panele, którym można zmieniać odcień emitowanego światła.

Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *