Ochrona wnętrz przed słońcem – rolety, żaluzje czy markizy

Letni upalny dzień potrafi zmęczyć nawet zwolenników pięknej pogody, dlatego przyjemnie jest schronić się w chłodnym wnętrzu własnego domu lub mieszkania. Niestety pomieszczenia również nagrzewają się bardzo szybko, dlatego dobrym rozwiązaniem jest zamontowanie przesłon okiennych – rolet, żaluzji lub markiz, które pomogą przetrwać najcieplejsze miesiące.

Materiałowe rolety w różnym stylu

Wybierając rolety wewnętrzne do osłony przed słońcem, warto kierować się stylem pomieszczenia oraz wielkością okna. Tradycyjne rolety ekranowe można wykonać na wymiar i zamontować je w specjalnej kasecie. To rozwiązanie wraz z pionowymi prowadnicami zapobiega poruszaniu się rolety na przykład pod wpływem podmuchów wiatru. Rolety rzymskie można zamontować w każdym pomieszczeniu, wystarczy wybrać odpowiedni wzór i tkaninę. Nawet w pochmurny dzień te rolety będą stanowiły dekorację, ponieważ podciągnięte układają się w eleganckie fałdy. Tam, gdzie nie jest potrzebne bardzo duże zaciemnienie, warto pomyśleć o firankach. Więcej informacji znajduje się w artykule pt.: Rolety rzymskie czy firanki – Jaką dekorację okna wybrać?

Drewniane lub aluminiowe żaluzje

Dla miłośników innych przesłon okiennych dostępne są żaluzje o lamelach wykonanych z drewna lub aluminium. Modele wykonane z aluminium są lżejsze i swoim stylem lepiej pasują do kuchni lub łazienki, drewniane zaś lepiej sprawdzą się w pokoju. Wybierając to rozwiązanie, warto pamiętać o tym, że można zdecydować, jaka ma być szerokość lameli. Żaluzje łatwo utrzymać w czystości, a przykładowe modele można obejrzeć na stronie www.systemysurma.pl.

Markizy – nowoczesne rozwiązanie

Markizy są wykonane z włókna szklanego, które pokrywa się tworzywem PCV, by produkt był odporny na działanie czynników atmosferycznych i promieni słonecznych. To rozwiązanie jest montowane na zewnątrz, dlatego dobrze sprawdzi się przy oknach tarasowych, balkonowych i dachowych. Markizy mogą być sterowane za pomocą pilota, a ich odpowiednie ustawienie względem otwartego okna powoduje, że mogą pełnić funkcję moskitiery.

Ochrona wnętrz przed słońcem to poważne wyzwanie w ciągle ocieplającym się klimacie. Odpowiednio dobrane rolety, żaluzje lub markizy to rozwiązanie, które pomoże przetrwać ciepłe dni i relaksować się w chłodnym wnętrzu własnego mieszkania.

Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *