Idealne projekty domów dla małych rodzin

Małe rodziny mają specyficzne potrzeby mieszkaniowe – niewielka przestrzeń musi być zagospodarowana w sposób ergonomiczny i komfortowy. Planujesz przeprowadzkę do domu jednorodzinnego i zastanawiasz się, jakie kryteria należy wziąć pod uwagę przy wybieraniu projektu nieruchomości dla małej rodziny? Sprawdź nasze wskazówki!

Rodziny typu 2+ 1 najczęściej decydują się na domy jednokondygnacyjne lub nieruchomości z poddaszem użytkowym. Mały budynek nie jest kosztowną inwestycją, przy wybieraniu odpowiedniego projektu należy jednak zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów, od których zależy komfort domowników.

Dom parterowy

Jednokondygnacyjna nieruchomość to rozwiązane najczęściej wybierane przez niewielkie rodziny, które nie mają dużych wymagań co do metrażu domu. Architekci proponują inwestorom bardzo zróżnicowane projekty – nieruchomości z garażem jednostanowiskowym umieszczonym w bryle domu, budynki z dachem płaskim i dwuspadowym, a także wiele innych rozwiązań, które idealnie wpisują się w potrzeby niewielkich rodzin. Poszukujesz najlepszego projektu? Przed dokonaniem wyboru zwróć uwagę na rozkład poszczególnych pomieszczeń – niewielkie domy powinny mieć wyraźnie oddzieloną strefę dzienną od nocnej – gwarantuje to komfort i swobodę mieszkańców. Pamiętaj również o tym, że domy parterowe zazwyczaj wymagają większej działki niż ich piętrowe odpowiedniki.

A może dom z poddaszem użytkowym?

Kolejną grupą projektów stworzonych z myślą o potrzebach rodzin 2+1 są domy z poddaszem użytkowym, które pozwalają w naturalny sposób oddzielić strefę dzienną – kuchnię, salon i jadalnię na parterze, od prywatnej – pokoi domowników na piętrze. Decydując się na nieruchomość tego typu, warto pomyśleć o wydzieleniu dwóch łazienek – jednej na dole, a drugiej na górze. Poddasze użytkowe zapewnia także duże możliwości aranżacyjne – skosy można zagospodarować w bardzo oryginalny sposób, np. tworząc w nich miejsce do przechowywania.

Jeśli chcesz uzyskać dostęp do szerokiego wachlarza projektów domów piętrowych oraz jednokondygnacyjnych, wejdź na stronę https://www.domoweklimaty.pl/pl/projekty-domow-parterowych.

Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *