Pierwszy spacer z noworodkiem – co ze sobą zabrać?

Nowo narodzony maluszek po raz pierwszy styka się ze światem spoza czterech ścian po wyjściu ze szpitala. Wtedy zwykle spędza na powietrzu jedynie krótką chwilę. Na spacer z prawdziwego zdarzenia będzie musiał jeszcze trochę poczekać. Kiedy można wybrać się na pierwszy spacer z noworodkiem? Ile powinna trwać taka wyprawa i co trzeba na nią ze sobą zabrać?

Pierwszy spacer z niemowlakiem – ile powinien trwać?

Wielu rodziców zastanawia się, kiedy powinien odbyć się pierwszy spacer z noworodkiem. Decyzję należy uzależnić od pory roku. Jesienią i zimą, na pierwszy spacer najlepiej poczekać do momentu, aż bobas skończy 2-3 tygodnie. Inaczej jest wiosną i latem. Wtedy można zacząć spacerować, gdy maluch skończy tydzień.

Pamiętaj!

Jeśli temperatura na zewnątrz spadnie do -10˚C lub do -5˚C, ale dodatkowo, będzie jej towarzyszył silny wiatr, lepiej zrezygnować ze spaceru z noworodkiem. Podobnie jest w przypadku, gdy temperatura przekroczy 30˚C.

Zimowy spacer powinien być krótszy niż wiosenny czy letni. Jeśli pierwszy spacer z niemowlakiem odbywa się zimą, najlepiej, żeby trwał od 10 do 15 minut. Każde kolejne wyjście powinno być o kilka minut dłuższe. Latem, długość pierwszego spaceru może wynieść nawet pół godziny. Podobnie jak zimą, każdy kolejny spacer można wydłużać.

Pierwszy spacer z noworodkiem – co może się przydać?

Mimo tego, że zazwyczaj pierwszy spacer z niemowlakiem trwa kilkanaście minut, trzeba się do niego przygotować, jak do wielkiej wyprawy. Co ze sobą zabrać? Poniżej lista rzeczy, które mogą się przydać podczas pierwszego spaceru z noworodkiem:

  • pieluszki na zmianę,
  • chusteczki nawilżające dla niemowląt,
  • krem do pupy,
  • smoczek (o ile maluch z niego korzysta),
  • ubranka na zmianę,
  • kocyk,
  • pieluszka tetrowa,
  • mleko dla malca lub wkładki laktacyjne dla mamy,
  • przekąska i woda dla mamy.

To najpopularniejsze akcesoria, które mogą się przydać podczas spaceru. Warto przy tym pamiętać, że po kilku spacerach, rodzic lub opiekun dojdzie do wprawy w temacie spacerów i sam będzie najlepiej wiedział, co powinien ze sobą zabrać na krótką wyprawę z maluchem.

Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *