Witaminy dla kobiet karmiących – co suplementować podczas karmienia piersią?

Wiele mówi się o prawidłowej suplementacji. Szczególnie w kontekście kobiet karmiących piersią. Szeroki wachlarz produktów dedykowany dla mam jest jednak na tyle bogaty, że nierzadko nie wiadomo, na co powinno się zdecydować. O co warto zadbać w tym szczególnym okresie? Co suplementować, żeby dostarczyć wszystkie składniki podczas laktacji? Jaki produkt wybrać? Odpowiedzi na te i na inne pytania, można znaleźć poniżej.

Suplementacja a laktacja

Okres ciąży przyzwyczaił niejedną kobietą do przyjmowania dodatkowych witamin niezbędnych do prawidłowego rozwoju dziecka i ogólnego zdrowia matki. Faktem jest, że te szczególne dziewięć miesięcy jest rewolucją w dotychczasowym życiu. Późniejsze urodzenie dziecka i karmienie piersią nie stanowi tu wyjątku. Zarówno podczas ciąży, jak i tuż po urodzeniu, organizm potrzebuje dodatkowych mikro- i makro- elementów, które znacząco poprawią funkcjonowanie całego ciała.

W czasie laktacji większość energii kobiet przeznaczana jest na produkcję mleka. Do tego wystarczy zwiększenie kaloryczności przyjmowanych posiłków. Należy jednak zaznaczyć, że tak samo ważne jest dostarczenie właściwych składników odżywczych. Witaminy dla kobiet karmiących mogą okazać się niezbędne, jeśli chodzi o ich spożycie, ze względu na brak ich dostarczenia w codziennej diecie.

Czego potrzeba więcej?

Karmiąc dziecko piersią, należy zadbać o dostarczenie wielu różnego rodzaju składników. Dobrze jest zwrócić uwagę na to, w jakiej ilości spożywane są w szczególności witaminy A, D, E, ale również C czy witaminy z grupy B w tym niacyna, biotyna, kwas pantotenowy, cholina, witamina B6 i B12, a także foliany. Dieta najczęściej nie jest w stanie zapewnić pełnego zapotrzebowania na te elementy. W takim przypadku niezbędna może okazać się suplementacja.

Witaminy dla matek karmiących stanowią spory udział w rynku farmaceutycznym. Dlatego ich odpowiedni wybór może stanowić pewnego rodzaju trudność. W tym przypadku warto szczegółowo zapoznać się ze składami poszczególnych preparatów. Pomocne może okazać się skorzystanie z informacji dostarczonych przez producenta na ulotce, bądź opakowaniu. Można również posiłkować się porównaniem Referencyjnych Wartości Spożycia (RWS), które zobrazuje standardowe zalecane dawki dla poszczególnych składników.

Gdzie kupić suplementy?

Wybierając konkretne produkty, można bezpiecznie nabyć je w standardowej, stacjonarnej aptece, jak i drogerii. Najwygodniej jednak wygląda opcja, którą dostarcza apteka internetowa. Dzięki temu można swobodnie porównać składy w domowym zaciszu, sprawdzić zawartości poszczególnych witamin, a nawet przeczytać opinie innych kobiet. Tej opcji nie będzie we wcześniej wspomnianych przypadkach. To oczywiste.

Należy również zaznaczyć, że kupno produktów przez Internet jest w pełni bezpieczne. Korzystając z renomowanych stron, można zrobić rzetelne porównanie i być pewną oryginalności preparatów. W ten sposób będzie można dostarczyć wszelkie niezbędne składniki, potrzebne w tym szczególnym czasie.

Suplementacja jest istotna

Odpowiednio dobrane witaminy dla kobiet pomogą w prawidłowym funkcjonowaniu na każdym etapie jej życia. Szczególnymi sytuacjami jest właśnie okres laktacji, czy wcześniejszy – ciąży. Są to zdecydowanie momenty rewolucyjne, które mogą zaburzyć dotychczasowe funkcjonowanie organizmu. Poprzez odpowiednią suplementację można znacząco poprawić komfort życia i ułatwić wprowadzenie do nowej roli, a także zniwelować niechciane skutki zmian hormonalnych. Należy korzystać z możliwości, jakie daje dzisiejsza medycyna, tym bardziej że witaminy i inne składniki są tak łatwo dostępne.

Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *