Podolog bezboleśnie wyleczy twoje wrastające paznokcie we Wrocławiu

Wrastający paznokieć to problem, którego nie można ignorować. Pozostawiony samemu sobie, pogorszy tylko sytuację, a stany zapalne z nim związane mogą mieć wpływ na ogólny stan zdrowia. Do tej pory chirurdzy proponowali jedynie drastyczne i bolesne metody leczenia. Z pomocą przychodzą nam podolodzy, którzy na co dzień zajmują się przypadkami wrastających paznokci we Wrocławiu.

Czym cechuje się profesja podologa?

Jest to wysoko wykwalifikowany specjalista, zajmujący się jedynie chorobami stóp oraz stawu skokowo-goleniowego. Dzięki tak wąskiej specjalizacji jest w stanie pomóc każdemu, kto boryka się z problemem dotyczącym stóp. Zabiegi wykonywane w gabinecie podologicznym mają charakter medyczny i leczniczy, czego nie uświadczymy u pedicurzystki. Więcej na temat pracy podologa przeczytasz na stronie: www.wroclaw-podolog.pl.

Jak powstają wrastające paznokcie?

Najczęstszą przyczyną jest nieprawidłowe obcinanie paznokci. Gdy skracamy je zbyt mocno i przycinamy rogi płytki paznokciowej, zaburzamy jej naturalny tor wzrostu. W gabinecie podologicznym, specjalista nie tylko skróci paznokcie, ale również pokaże jak to robić prawidłowo w domu. Inne przyczyny to zbyt ciasne obuwie, nadwaga, lub predyspozycje genetyczne.

Pierwsza metoda korekcji – klamry ortonyksyjne

Metalowe klamry ortonyksyjne są stosowane przez podologów od lat pięćdziesiątych, jednak ich konstrukcja ciągle jest ulepszana. Ten bardzo dobry i sprawdzony sposób jest często stosowany przez podologa podczas leczenia mniej skomplikowanych przypadków wrastającego paznokcia we Wrocławiu.

Kostka Arkady – nowoczesny sposób leczenia podologicznego

Inżynier z Dolnego Śląska opracował ciekawy i bardzo skuteczny sposób na wrastające paznokcie. Polega on na umieszczeniu palca w specjalnym urządzeniu, które pozwala ułożyć paznokieć w odpowiedniej pozycji i nałożyć na niego unikatową masę akrylową, która działa na całą powierzchnię paznokcia. Zabieg jest bezbolesny i w większości przypadków wystarczy jedynie wizyta kontrolna. Trzeba jednak pamiętać, że powinien go wykonywać jedynie certyfikowany podolog.

Regularne wizyty w gabinecie podologicznym we Wrocławiu uchronią Cię od chorób stóp

Dolnośląskie Centrum Zdrowej Stopy zajmujące się leczeniem wrastających paznokci we Wrocławiu, nie tylko pomoże Ci wyleczyć choroby stóp. Jeśli zaczniesz odwiedzać gabinet regularnie, komfort chodzenia znacznie zwiększy się, a ryzyko powstania zmian chorobowych, zmniejszy. Dlatego decyzja o udaniu się na konsultację, na pewno zaowocuje w przyszłości.

Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *